رتبه برتر ایران در منطقه در تولید دانش هوش مصنوعی/ در زمینه کاربرد و استفاده باید بیشتر کار کنیم

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار حوزه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس،‌ ستار هاشمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه مراسم رونمایی از دو پروژه هوش مصنوعی در جمع خبرنگاران، درباره موانع توسعه هوش مصنوعی در کشور گفت: در زمینه هوش مصنوعی خوشبختانه کشور دارای مزیت است و ایرانی ها نشان دادند که در توسعه فناوری ها می توانند اقدامات فاخری را داشته باشند. 

وی ادامه داد: بنابراین، در تولید دانش هوش مصنوعی، کشور وضعیت قابل قبولی دارد و در منطقه برتر هستیم و اگر با همین روند پیش رویم می توانیم شرایط خوبی را از نظر تولید دانش و پژوهش در این حوزه داشته باشیم و وضعیت خود را حفظ کنیم.

هاشمی گفت: اما از نظر ظرفیت های کاربردی و استفاده از هوش مصنوعی در کشور، نیاز به برنامه‌ریزی منسجم داریم که امروز شاهد به بار نشستن یکی از اقدامات ارزشمند در این زمینه هستیم. 

معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: امیدواریم با هم‌افزایی بین فعالانی که در این صنعت شناسایی شده اند و با تمرکز بر پروژه های اولویت دار در حوزه هوش مصنوعی و با یک تقسیم کار ملی، به جایگاهی که مقام معظم رهبری در حوزه هوش مصنوعی در کشور انتظار دارند، برسیم.

وی گفت: معتقدم که با برنامه‌ریزی صحیح، هم افزایی و پایه کار آمدن همه فعالان این بخش می‌توان در افق 1410 به اهداف مورد نظر در سند و نقشه راه توسعه هوش مصنوعی در کشور برسیم.

انتهای پیام/


رتبه برتر ایران در منطقه در تولید دانش هوش مصنوعی/ در زمینه کاربرد و استفاده باید بیشتر کار کنیم