“فرصت جالب” برای شرکت های ایتالیایی

0

SACE، آژانس تضمین صادرات ایتالیا، از 8 تا 10 فوریه هیئت ایتالیایی را به ایران همراهی می کند. خدمات مختلفی را برای شرکت های ایتالیایی علاقه مند به بازارهای ایران ارائه می دهد، از ابزارهای بیمه اعتباری کلاسیک گرفته تا ابزارهای مالی نوآورانه تر برای کسانی که تصمیم به سرمایه گذاری مستقیم در کشور دارند.

به گزارش AGI ایتالیا، این شرکت روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: «به لطف خدمات مشاوره، کسب و کارها اطلاعات و تجربیات به دست آمده از SACE را در طول سال های طولانی روابط با کشور به اشتراک خواهند گذاشت.

لغو تحریم‌ها علیه ایران [در 16 ژانویه] می‌تواند منجر به افزایش صادرات ایتالیا به این کشور تا حدود 3 میلیارد یورو تا سال 2018 شود که فرصت جالبی برای شرکت‌های ایتالیایی در بخش‌های مختلف از جمله نفت و گاز، پتروشیمی دارد. ، خودرو و ساخت و ساز.”

SACE گفت که دولت ایران قصد دارد سالانه بین 30 تا 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کند تا به برنامه های خود برای رشد اقتصاد کلان دست یابد.

در جریان سفر حسن روحانی رئیس‌جمهور به ایتالیا در اواخر ماه گذشته، SACE و بانک مرکزی ایران توافقنامه‌ای را برای احیای اعتبارات دولتی ایران امضا کردند. SACE همچنین موافقت کرد 564 میلیون یورو (در سه قسط تا 15 اکتبر) برای مطالبات پرداخت شده در سال‌های گذشته توسط شرکت‌های ایتالیایی و وام‌هایی که همتایان ایرانی پس از مسدود شدن سیستم‌های پرداخت به دلیل تحریم‌های بین‌المللی پرداخت نکرده‌اند، بپردازد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.