فرصت سرمایه گذاری: تولید بلوک بتنی

0

بلوک‌های بتنی از بتن ریخته‌شده، سیمان پرتلند و سنگدانه‌ها، معمولاً ماسه و سنگ‌ریزه ریز، برای استفاده در ساختمان‌سازی ساخته می‌شوند.

بلوک های با چگالی کمتر ممکن است از ضایعات صنعتی به عنوان سنگدانه استفاده کنند، در حالی که بلوک های سبک وزن را نیز می توان با استفاده از بتن هوادهی تولید کرد.

بلوک بتنی، هنگامی که به صورت پشت سر هم با ستون های بتنی و تیرهای زمان ساخته می شود و با میلگرد تقویت می شود، مصالح ساختمانی بسیار متداول برای دیوارهای باربر ساختمان ها است.

روزنامه فرصت امروز به تازگی مقاله ای در مورد راه اندازی کارخانه تولید بلوک بتنی و پتانسیل سرمایه گذاری این بخش در ایران منتشر کرده است.

به گفته حسین اکبر، رئیس انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات سیمانی و مصالح ساختمانی فلزی، تقاضای داخلی برای مسکن در حال حاضر حدود 1.5 میلیون واحد در سال است و حتی ممکن است طی چند سال آینده بیشتر هم شود.

رشد اقتصادی پیش بینی شده ایران احتمالاً تقاضا برای مصالح ساختمانی از فولاد گرفته تا سیمان را افزایش خواهد داد. و با توجه به گستردگی صنعت ساختمان، سرمایه گذاری در تولید سرمایه های کم نیاز و مواد اولیه کم خطر مانند بلوک های بتنی می تواند فرصت بسیار خوبی باشد.

اکبر خاطرنشان کرد: بخش تولید بلوک بتنی یکی از معدود بخش هایی است که از نظر تجهیزات و مواد اولیه تولید کاملاً خودکفا است و آن را به یک گزینه سرمایه گذاری مطمئن تبدیل می کند.

حامد می گوید: برای راه اندازی کارخانه استاندارد تولید بلوک بتنی با ظرفیت تولید 3000 بلوک در روز، زمینی به مساحت 6000 متر مربع مورد نیاز است که قیمت آن بر اساس استان انتخابی سرمایه گذار متفاوت است. شریفی بازیکن میدان.

شریفی میانگین سرمایه اولیه مورد نیاز برای تامین هزینه های تجهیزات، خرید زمین و استخدام حدود 7 نفر را حدود 150 هزار دلار عنوان کرد.

وی در پایان گفت: «برای تضمین حاشیه سود خوب، تولیدکننده باید کیفیت خوبی را در طول پروژه ساخت و ساز حفظ کند، شرکت‌های ساختمانی با سرمایه‌های بزرگ را از طریق مشوق‌هایی مانند حمل‌ونقل رایگان و تنوع بخشیدن به سبد محصولات کارخانه برای جذب طیف وسیع‌تری از مصرف‌کنندگان، محاکمه کند.»

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.