داستان «علفزار» برگرفته از چند پرونده واقعی است/ بازیگری که ۲۵ کیلو وزن کم کرد!

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «علفزار» با حضور عوامل فیلم، عصر امروز (سه‌شنبه ۱۲ بهمن) در سالن اصلی مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد.

بهرام رادان تهیه‌کننده فیلم در ابتدای این نشست گفت: از عوامل فنی فیلم. نظیر فیلمبردار و طراح صحنه خواهش کردیم که به دلیل محدودیت فقط بازیگران در نشست حضور یابند.

وی درباره برنامه‌هایش برای تهیه‌کنندگی در سینما گفت: در رشته مدیریت تحصیل کرده‌ام و به کار تهیه‌کنندگی علاقه‌مند هستم و از سال ۹۱ کارت تهیه‌کنندگی گرفته‌ام. بازگشت سرمایه برای من که بخش خصوصی هستم در سینمای ایران چندان مطمئن نیست و باید دید در ادامه چه می‌شود. 

رادان درباره حاشیه‌های حقوقی فیلم و احتمال توقیف آن گفت: تعامل خوبی با قوه قضائیه داشتیم و دوستان در سازمان سینمایی همراهی خوبی داشتند. این سعه صدر و شجاعت همه دوستان که باعث شدند فیلم را روی پرده ببینید، ستودنی است و امیدوارم فیلم‌های اینچنین که در پیشگیری جرم مهم است، در اکران با مشکل مواجه نشوند. فیلم می‌گوید حقیقت بر مصلحت ارجح است. 

تهیه‌کننده «علفزار» درباره نامگذاری آن گفت: ترجیح می‌دهم خود مخاطب پیرامون آن فکر کند. 

* داستان «علفزار» برگرفته از چند پرونده واقعی است

کاظم دانشی کارگردان «علفزار» هم در ابتدای سخنان خود یادی از علی انصاریان و مهرداد میناوند کرد و گفت اگر بودند، امروز شاهد درخشش رفیقشان پژمان جمشیدی بودند. وی سپس درباره اکران فیلم گفت: حضور علفزار در جشنواره شهامت می‌طلبید و خداراشکر به تعامل با دوستان سازمان سینمایی رسیدیم که فیلم را امروز روی پرده ببینیم.

دانشی پیرامون اقتباس فیلم از یک پرونده حقیقی گفت: تحقیقات مشابهی داشتم و فیلم ترکیبی از چند پرونده است و سعی کردم اشتراکات آن‌ها را پیدا کنم. آقای زرنگار مشاور فیلمنامه بودند و در بازنویسی کمک کردند.

کارگردان «علفزار» پیرامون فیلمنامه خود گفت: لحظاتی نیاز بود که مخاطب کمی فکر کند و نفس بکشد تا به جریان بعدی ورود کنیم.

دانشی تاکید کرد که خانواده‌اش چادری هستند و اگر مادر متجاوزان چادر به سر دارد، خدای ناکرده توهین به ساحت چادر نیست.

* بازیگری که ۲۵ کیلو وزن کم کرد!

سارا بهرامی پیرامون ایفای نقش یک زن قربانی تجاوز گفت: این شانس را داشتیم که در جلسات بازپرسی شرکت کنیم و با جریانی که رخ میدهد از نزدیک آشنا شویم اما با خانم‌هایی که با چنین مشکلی مواجه شدند، صحبتی نداشتم.

وی افزود: برای بازی کردن در نقش «سارا» دلایل شخصی دارم، البته ربطی به تجاوز ندارد، لطفا قصه نسازید!

بهرامی گفت: نقش معتاد، خلافکار و قاتل و کمدی بازی کرده‌ام و اگر نگاهی تکراری با نقش‌های من دارید، خیلی متأسفم.

مائده طهماسبی از بازیگران فیلم ضمن ابراز خرسندی از ایفای نقش در این فیلم گفت: وقتی فیلمنامه را خواندم و با کارگردان صحبت کردم، برایم تکان‌دهنده بود و تصور اینکه یک مادر، ۴ بچه متجاوز محکوم به اعدام داشته باشد، تا مدتی نمی‌دانستم چه تصوری باید داشته باشم.

پژمان جمشیدی هم درباره نقش خود گفت:

یکی دو بار دادگاه با آقای دانشی و خانم بهرامی دادگاه رفتم تا فضا را از نزدیک ببینم و بتوانم به نقشم نزدیک شوم.

وی درباره جشنواره فیلم فجر گفت: قبل از اینکه بازیگر بشوم هم جشنواره برایم خیلی مهم بود و هنوز هم برایم جذابیت دارد و در حد جام جهانی برایم مهم است. 

صدف اسپهبدی از بازیگران فیلم گفت: قبلا چند کار کوتاه با آقای دانشی کار کرده بودم و ۸ ماه شبی ۱۰ کیلومتر دویدم تا ۲۵ کیلو وزن کم کنم و بتوانم نقش معتاد را بازی کنم. نقش «فریبا» سخت و بی‌نظیری برای من به عنوان تجربه نخست بود.

متین حیدری نیا هم گفت که ۸ ماه درگیر این فیلم بوده و کابوس اعدام می‌دیده است. این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

داستان «علفزار» برگرفته از چند پرونده واقعی است/ بازیگری که ۲۵ کیلو وزن کم کرد!