مدیریت جهادی، تزریق امید به جامعه است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز سه‌شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، دبیرکل، معاونان و کارکنان مجمع جهانی اهل بیت (ع) به مناسبت دهه فجر به زیارت مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی شتافتند. در این مراسم مدیران و کارکنان مجمع با نثار تاج گل، به مقام شامخ امام راحل عظیم الشأن ادای احترام و با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

آیت‌الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در سخنانی در این مراسم گفت: امام خمینی (ره) نگرش دقیق، جامع و عمیقی را در رابطه با فهم دین به ما عنایت کرد، براساس آن نگاه حداکثری از فهمی که امام نسبت به دین داشت، شأن و جایگاه حکومتی دین ظهور و بروز کرد.

وی تصریح کرد: شاید کسی تصور نمی‌کرد زمانی برسد که دین و اسلام به عنوان یک قدرت جهانی باشد. در زمانی قدرت جهانی به بلوک شرق و غرب تقسیم می‌شدند و بلوک شرق به واسطه فرهنگ و ادبیات غیرمتقن و پوشالی به زباله دان تاریخ سپرده شد.

نظام جمهوری اسلامی قدرت را در بُعد علمی و نظامی نشان داده است

نماینده مجلس خبرگان با بیان اینکه از جمله شئون حکومت و ویژگی‌های حاکمیت اسلامی نشان دادن قدرت اسلام است، اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی این قدرت را هم در بُعد علمی و هم نظامی نشان داده است و امروز ایران جزء قدرتمندترین کشورها است که توانسته است با جریان استکبار تقابل کند.

آیت‌الله رمضانی بیان کرد: جغرافیای مقاومت به برکت انقلاب افزایش پیدا کرده است. آنچه را که مقام معظم رهبری در اولین سخنرانی در حرم مطهر امام راحل فرمودند این بود که راه ما راه امام (ره) است. امروزه دوست و دشمن اقرار کرده است که این شاگرد خلف به بهترین شکل این راه را نشان داده است. ما هم امیدواریم که این فرصت ایجاد شود تا این ادبیات را در جامعه بشری توسعه دهیم.

در بیانیه گام دوم راهبرد ما توسعه همه‌جانبه و مبتنی بر عقلانیت و ارزش‌های دینی باشد

وی با اشاره به پنجمین دهه انقلاب اظهار داشت: در بیانیه گام دوم باید راهبرد ما توسعه همه جانبه و مبتنی بر عقلانیت و ارزش‌های دینی باشد. پیشرفت علم، اخلاق و تحقق عدالت، مبارزه با فساد و در نهایت سبک زندگی اسلامی که نرم‌افزار تمدن نوین اسلامی است از اموری هستند که باید در مسیر آنها گام برداریم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) افزود: انقلاب اسلامی ایران مقدمه ظهور دولت کریمه‌ای است که عقلانیت و معنویت را در سراسر این جهان توسعه می‌دهد. امام راحل نمونه رهبر الهی و سیاسی بوده که رهبری سیاسی ایشان رنگ و بوی الهی داشته است و به معنای واقعی از مصادیق صبغة الله بوده است.

وی ادامه داد: مسئولین باید انقلاب را با شعارها و آرمان‌های استقلال، آزادی و جمهوریت بر مبنای اسلامیت به صورت جهادی مدیریت و به پیش ببرند. مسئولان ما باید بتوانند در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، علمی جهاد کنند و الگو برای جامعه جهانی باشند.

ایران اسلامی به عنوان ام‌القرای جهان اسلام برای آزادیخواهان دنیا الگو قرار گرفته است

آیت الله رمضانی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی به عنوان ام‌القرای جهان اسلام برای آزادیخواهان دنیا الگو قرار گرفته است تصریح کرد: اگر این الگو بودن می‌خواهد استمرار داشته باشد باید رویکرد جهادی در ما احیاء شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان گفت: امام خمینی (ره) همواره با تفکر افراطی و تفریطی تقابل داشت، عقلانیت و اعتدال را به معنای واقعی کلمه دنبال می‌کرد. اگر مسئولین کشور در همین مسیر قرار بگیرند و حیات و زندگی سیاسی و اجتماعی آنان براساس آموزه‌های امام باشد، امید نسبت به پیشرفت را در نظام و انقلاب مشاهده خواهیم کرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) تاکید کرد: باید امید را به جامعه تزریق کرد و در مقابل کسانی که دنبال ایجاد یأس و فاصله انداختن میان مسئولین و مردم و یا روحانیت و مردم هستند هوشیار بود.

آیت‌الله رمضانی در بخش دیگری از سخنان خود، مجمع جهانی اهل بیت (ع) را سکاندار تمشیت امور شیعیان در دنیا عنوان کرد و گفت: مجمع وظیفه دارد تا ادبیات و گفتمان انقلاب اسلامی را که تعقل، تفکر، معنویت و عدالت است در دنیا ترویج بدهد و در برابر کسانی که به دنبال فتنه با نام دین و اهل بیت (ع) هستند بایستد.

باید سیره علمی و عملی امام (ره) را در جامعه پیاده کنیم

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) خاطرنشان کرد: وظیفه ما روز به روز سنگین‌تر می‌شود، باید سیره علمی و عملی امام (ره) را در جامعه پیاده کنیم، امام به بهترین شکل اسلام را در ابعاد مختلف به دنیا معرفی کرده است. باید خیلی مراقب باشیم که آسیب و آفتی به روند رشد انقلاب وارد نشود. اختلاس‌ها و حقوق‌های نجومی رنج دهنده است که باید از جامعه اسلامی برچیده شود.

https://dailybuzz.ir/09/02/2022/%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d8%af%db%8c%d8%8c-%d8%aa%d8%b2%d8%b1%db%8c%d9%82-%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%af-%d8%a8%d9%87-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b9%d9%87-%d8%a7%d8%b3%d8%aa/