کشف یک ساختمان ۸۵۰۰ ساله

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت‌نیوز، براساس بیانیه‌ای که توسط دپارتمان فرهنگ و گردشگری منتشر شده است، اخیرا شواهدی از وجود یک ساختمان ۸۵۰۰ ساله در امارات متحده عربی کشف شده است. باستان‌شناسان با کاوش در یکی از جزایر نزدیک «ابوظبی» بقایای یک بنای سنگی را کشف کردند.

با این‌که پیش‌تر گمان می‌رفت این نقطه از امارات متحده عربی در گذشته به عنوان یکی از مراکز تجاری مورد استفاده قرار می‌گرفته است، اکتشاف اخیر نشان می‌دهد مردم در دوران نوسنگی برای زندگی این مکان را انتخاب کرده بودند و هدف آن‌ها منحصرا ایجاد کسب و کار نبوده است.

امارات متحده عربی به عنوان مکانی در نظر گرفته می‌شد که به دلیل شرایط آب و هوایی غیرقابل سکونت بوده و اغلب به عنوان مکان تجاری مورد استفاده قرار می‌گرفته است، اما اکتشاف اخیر فرضیه دیگری را مطرح می‌کند.

در این بنای چندهزارساله بقایای چند اتاق ساده و چندین اثر تاریخی از جمله سرنیزه کشف شده است. هنوز مشخص نیست که این ساختمان چه مدت مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیر پارتمان فرهنگ و گردشگری ابوظبی در بیانیه‌ای اعلام کرد، اکتشاف اخیر نشان می‌دهد ویژگی‌هایی همچون نوآوری و انعطاف‌پذیری بخشی از دی ان ای ساکنان این منطقه در هزاران سال پیش بوده است.

کشف یک ساختمان ۸۵۰۰ ساله