مهدویان: «مرد بازنده» شبیه «زخم کاری» نیست

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «مرد بازنده» با حضور عوامل فیلم، عصر امروز (دوشنبه ۱۱ بهمن) در سالن سعدی مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد.

پیش از آغاز رسمی نشست، ازدحام جمعیت و کوچکی سالن موجب اعتراض شدید عکاسان شد.

محمدحسین مهدویان، کارگردان فیلم در ابتدای سخنان خود گفت: به دلیل کمبود فضل و محدودبودن صندلی‌ها، بسیاری از عوامل فیلم امکان حضور در سالن را پیدا نکردند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره کاراکترهای معترض در فیلمهایش گفت: فیلم جهان محدودی دارد و قرار نیست بیرون از فیلم توضیح بیشتری درباره شخصیت‌ها بدهم. درباره اینکه قسمت دوم هم داشته باشد، تا بحال فکر نکرده‌ام. 

مهدویان درباره پرکاری خود گفت: نظرات را میشنوم و برای خواندن نقدها وقت می‌گذارم. همه تلاشم را می‌کنم که کار آسیب نبیند. همچنین پیشنهادهای زیادی در سینما و شبکه نمایش خانگی با من می‌شود که نمی‌توانم به آنها فکر کنم و شاید باید بیشتر از این فیلم بسازم، اما توانش را ندارم. 

این کارگردان پیرامون بی‌تفاوتی نسبت به زندگی ایرانی در فیلم «مرد بازنده» گفت: اتفاقا این فیلم بسیار مبتنی با زندگی ایرانی است. ما قصه تعریف می‌کنیم و اینکه من بگویم چقدر با وضعیت جامعه نزدیک است یا خیر، باید بر عهده مخاطب گذاشت و دید او می‌پذیرد یا نه. 

وی پیرامون انتخاب جواد عزتی هم گفت: او از پس اجرای هر نقشی بر می‌آید و یک ستاره تکرارنشدنی است که هر کسی دوست دارد در فیلمش باشد. ضمن اینکه با هم دوست هستیم و خوش می‌گذرد.

مهدویان در واکنش به پرسشی، گفت این سؤال نیست و دیدگاهشان را مطرح کرده‌اند. من به این دیدگاه احترام می‌گذارم اما پاسخی به آن نمی‌توانم بدهم.

وی پیرامون نام فیلم اظهار داشت: این داوری و قضاوت شخص بنده نیست و قضاوت برخی افراد نسبت به احمد (شخصیت اول فیلم) است.

مهدویان توضیح داد از شبیه شدن فیلمش به آثار قبلی به ویژه «زخم کاری» – به دلیل وجود بازیگران مشترک – نگرانی ندارد.

وی افزود: این فیلم را دو سال قبل نوشتیم و چندبار او را بازنویسی کردیم.

مهدویان همچنین از صدای غیراستاندارد سالن برج میلاد گلایه کرد.

مرد بازنده از بهترین فیلم‌های مهدویان است 

جواد عزتی بازیگر نقش اول «مرد بازنده» هم پیرامون نقشی که دوست دارد بازی کند و تابحال پیشنهاد نشده است، گفت که چیزی در ذهن ندارد.

وی افزود: هر نقشی سختی‌های خودش را دارد و صرف اینکه شخصیتی سن بیشتری داشته باشد، نقش را سخت‌تر نمی‌کند. از این منظر نقش سختی بود که درونیات خودش را داشت. آقای مهدویان حدود ۲ سال این فیلم را در سرش می‌پروراند و وقتی به من صحبت کردند، غافلگیر شدم و نمی‌دانستم فیلمی که بارها درباره‌اش صحبت کرده‌ایم را قرار است من بازی کنم. باعث خوشحالی بود که «مرد بازنده» یکی از بهترین‌های فیلم‌های آقای مهدویان است.

عزتی بابت کمبود فضا عذرخواهی کرد و گفت از نظر بنده هیچ کارگردان و بازیگری بر خبرنگار و اهالی رسانه ارجح نیست و از نظر من هر کسی کارت دارد، می‌تواند در سالن حضور پیدا کند.

این بازیگر درباره نقش خود گفت: از نتیجه خیلی راضی هستم و ژانر کمدی و طنز را هم اگر پیش بیاید، دوباره بازی می‌کنم.

آناهیتا درگاهی پیرامون نقش خود در این فیلم هم گفت: نقش رمزآلودی داشتم و این موضوع را دوست داشتم.

وی افزود: تجربه خیلی خوبی بود و سکانسی که در پارکینگ ایفا کردم را خیلی دوست داشتم.

رعنا آزادی ور، دیگر بازیگر فیلم «مرد بازنده» درباره تجربه‌اش در این فیلم گفت: از کار کنار آقای مهدویان و گروهشان کیف می‌کنم.

امیر بنان، تهیه‌کننده فیلم هم گفت: ۲۲ سال است که با آقای مهدویان رفاقت داریم و همدانشگاهی هم بودیم.

کامران حجازی دیگر تهیه‌کننده فیلم توضیح داد: تیم ما تاکنون حدود ۶ پروژه را با هم کار کرده است. فیلم مرد بازنده را در کمتر از ۲ ماه تولید کردیم که حاصل گروهی هماهنگ است.

هادی بهروز فیلمبردار «مرد بازنده» هم گفت‌: در فرصت خیلی کم، فیلم سخنی ساختیم و امیدوارم قیام آسیبی ندیده باشد و بازخورد خوبی از مخاطب بگیریم.

بابک کریمی طاری، طراح صحنه فیلم گفت که حدود ۶۰ درصد فضاها را ساخته‌اند و وجود خارجی نداشته است.

مجید نوروزی، از بازیگران فیلم گفت: سینمای آقای مهدویان را از «ایستاده در غبار» شناختم و دوست داشتم با ایشان همکاری کنم که در «مرد بازنده» محقق شد.

بابک کریمی بازیگر فیلم گفت که دوست داشتم با آقای عزتی بازی کنم. ایشان روزی ۴ تا ۵ ساعت زیر گریم می‌نشست، بازیگری فقط جلوی دوربین و فرش قرمز نیست. 

 این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

مهدویان: «مرد بازنده» شبیه «زخم کاری» نیست