فناوری FINEX برای تقویت صنعت فولاد

0

مدیر عامل چهارمین فولادساز بزرگ جهان، POSCO E&C، گفت: ایران به زودی به فناوری های مدرن فولادسازی مجهز می شود.

هون چون کان روز سه شنبه در دیدار با مهدی کرباسیان، رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در مقر ایمیدرو، افزود: پوسکو نه تنها فناوری فولادسازی FINEX را در اختیار ایران قرار می دهد، بلکه در تامین مالی مشترک مشارکت خواهد داشت. ایمیدرو در سایت خود گزارش داد که تاسیس کارخانه های فولاد در کشور.

FINEX نام یک فناوری فولادسازی است که توسط زیمنس VAI و POSCO توسعه یافته است. آهن مذاب مستقیماً با استفاده از ریزدانه‌های سنگ آهن و زغال سنگ غیرکک‌شونده به جای روش‌های سنتی کوره بلند از طریق پخت و احیا با کک تولید می‌شود.

حذف پردازش اولیه باعث می شود که ساخت کارخانه FINEX نسبت به تاسیسات کوره بلند در همان مقیاس هزینه کمتری داشته باشد.

کاهش 10 تا 15 درصدی اضافی در هزینه های تولید از طریق مواد خام ارزان تر، کاهش هزینه تاسیسات، فرسودگی آلاینده ها، کارکنان تعمیر و نگهداری و زمان تولید انتظار می رود.

این شرکت سنگین وزن صنعتی روز دوشنبه در جریان سفر جو هیونگ هوان وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره به تهران، با شرکت فولاد پارس کهن دیار پارسیان، فولادساز ایرانی تفاهم نامه امضا کرد. این تفاهم نامه به ارزش 1.6 میلیارد دلار مستلزم ساخت مشترک یک کارخانه فولاد در منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار با استفاده از فناوری روز POSCO است که می تواند سالانه 1.6 میلیون تن فولاد تولید کند.

نماینده POSCO همچنین به تفاهم نامه امضا شده توسط POSCO Energy با PKP برای ساخت نیروگاه 500 مگاواتی در CFZ و پروژه انجام شده توسط Korea Electric Power Corp برای ایجاد تاسیسات نمک زدایی در نزدیکی آن اشاره کرد و تأکید کرد که این پروژه ها “به طور کامل پشتیبانی می شوند. توسط دولت و بانک های کره جنوبی.

کرباسیان که معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز هست، از چشم انداز همکاری با پوسکو استقبال کرد و گفت: این وزارتخانه و پ.ک.پ کاملا متعهد به این همکاری هستند.

کرباسیان با اشاره به اینکه ذخایر گسترده سنگ آهن و زغال سنگ ایران به راحتی می تواند تأسیسات را تغذیه کند، پیشنهاد کرد ایمیدرو و پوسکو به نیروها بپیوندند و پروژه هایی را در افغانستان و قزاقستان انجام دهند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.