فورد با کاهش فروش خودروهای برقی چه کرد؟

0

به گزارش ایران اکونومیست، فورد قصد دارد تولید نسخه هیبریدی وانت F-۱۵۰ خود را با توجه به فروش کمتر از حد انتظار خودروهای تمام الکتریکی این خودروساز، دو برابر کند.

فورد انتظار دارد فروش مدل هیبریدی V-۶ را برای مدل سال ۲۰۲۴ به حدود ۲۰ درصد در ایالات‌ متحده افزایش دهد. این خودروساز از ارائه ارقام تولید اجتناب کرد اما به نظر می‌رسد که معادل ۱۰‌ها هزار خودروی هیبریدی اضافی است.

برنامه‌های هیبریدی بر این اساس بود که جیم فارلی، مدیرعامل فورد در اواخر جولای اعلام کرد که خودروساز دیترویت تولید خودروهای هیبریدی بنزینی الکتریکی این شرکت را چهار برابر خواهد کرد، زیرا همچنان به افزایش تولید خودروهای برقی ادامه می‌دهد اما با سرعت کمتری نسبت به آنچه قبلا اعلام شده بود.

اگر فروش انتظارات جدید فورد را برآورده کند، F-۱۵۰ هیبریدی می‌تواند به یکی از سه مدل پرفروش بنزینی الکتریکی در ایالات‌متحده تبدیل شود و با شاسی بلند کامپکت RAV ۴ تویوتا موتور رقابت کند.

فروش خودروهای الکتریکی در ایالات‌ متحده در حال افزایش است اما کندتر از آنچه مدیران صنعت انتظار داشتند، زیرا بسیاری از مصرف‌کنندگان از قیمت بالای خودروهای الکتریکی و نگرانی در مورد مسافت رانندگی و شارژ اجتناب می‌کنند.

طبق گزارش رویترز، خودروهای هیبریدی معمولا شامل موتورهای احتراق داخلی با باتری‌های کوچک هستند که می‌توانند عملکرد و مصرف سوخت را بهبود بخشند. آنها با خودروهای برقی پلاگین هیبریدی که باتری‌های بزرگ‌تری دارند و برای استفاده از مزایای الکتریکی‌سازی باید مانند خودروهای تمام الکتریکی به برق وصل شوند، متفاوت هستند.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.