فورواردرهای بین المللی نسبت به افتتاحیه ایران خوشحال هستند

0

فورواردرها انتظار دارند که ایران تقاضای میان‌مدت را افزایش دهد و بسیاری در حال آماده شدن برای تجارت جدید هستند، زیرا به دنبال گسترش فعالیت‌های خود در کشور حدود 80 میلیون نفری هستند.

فهرست بارگیری لویدز گزارش داد که تعدادی از فورواردرها و ارائه دهندگان لجستیک شخص ثالث با احتیاط اقداماتی را برای گسترش عملیات در ایران با پیش بینی افزایش هزینه‌های زیرساختی، صادرات انرژی تجدیدپذیر و واردات بیشتر کالاهای مصرفی سریع انجام می‌دهند.

Panalpina در حال حاضر خدمات منظم هوایی، اقیانوسی و جاده‌ای را به ایران ارائه می‌دهد و برای لغو تحریم‌ها در دو سال گذشته آماده شده است.

یک سخنگوی گفت: “کالاها از مخابرات گرفته تا خودرو، تجهیزات نفت و گاز و همچنین هوافضا متفاوت است.” امکانات موجود در ایران می‌تواند تقاضای رو به رشد فعلی را برطرف کند و برنامه‌هایی برای بهبود زیرساخت‌ها در آینده وجود دارد. ما انتظار افزایش تدریجی ترافیک را داریم، نه افزایش یک شبه.»

آرامکس مستقر در خاورمیانه در 10 سال گذشته در ایران فعالیت می کند و اکنون حدود 150 متخصص در آنجا مشغول به کار است.

چادی فارس، مدیر حمل و نقل هوایی جهانی، گفت که این شرکت به دلیل تحریم های اعمال شده و به منظور رعایت قوانین و مقررات بین المللی مجبور شده است شبکه خود را به فعالیت های داخلی محدود کند.

وی افزود: زمانی که تحریم ها به طور کامل برداشته شد، تجارت باید در ایران مثل همیشه باشد. “در حال حاضر، ما در حال نظارت هستیم و بر این اساس وضعیت را ارزیابی خواهیم کرد.”

Fares پیش‌بینی می‌کند که لغو تحریم‌ها شاهد رشد در تمام بخش‌های بازار، به‌ویژه واردات قطعات یدکی، کالاهای تجاری و با فناوری پیشرفته خواهد بود.

وی گفت: ایران یک بازار منطقه ای بزرگ، دارای پتانسیل عظیم و زیرساخت های در حال توسعه است. برای ما رویکرد ما برای تجارت در ایران مانند هر بازار دیگری است. لغو تحریم ها به معنای باز شدن فرصت ها برای تجارت است. ما معتقدیم که هر تغییری در بازار که تجارت و اتصال جهانی را افزایش دهد برای تجارت ما خوب است.

ما به طور مستمر در حال ارزیابی وضعیت و چگونگی توسعه محیط زیست در ایران با توجه به لغو تحریم ها هستیم.

  بزرگترین فرصت بازار در یک دهه

برخی از حمل و نقل‌ها فرصت‌های بازار جدیدی را پس از لغو تحریم‌های تجاری مرتبط با هسته‌ای سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی در ژانویه مشاهده می‌کنند، حتی اگر شرکت‌های آمریکایی به دلیل تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده همچنان از اکثر فعالیت‌های تجاری با ایران محروم هستند. /p>

توماس بلانک، مدیر عامل اروپا برای 3PL Kerry Logistics که مقر آن در هنگ کنگ است، اظهار داشت: “این بزرگترین فرصت بازاری است که در دهه گذشته یا بیشتر به وجود آمده است.”

رفع تحریم‌ها چیزی است که مردم سال‌ها منتظر آن بوده‌اند و تأثیر زیادی بر صادرات آلمان و چین به ایران خواهد داشت، زیرا در 30 سال گذشته، سرمایه‌گذاری سرمایه (در کشور) بوده است. نزدیک به صفر،» او گفت.

بلنک گفت بخش جالب این است که تنها چند فورواردر تا به حال با ایران سروکار داشته اند، که به این معنی است که نقطه شروع مشابهی برای همه ما وجود خواهد داشت، و بنابراین یک مسابقه واقعی برای تجارت زمین.

او گفت: «کری لجستیک برنامه‌ای برای ایران دارد و ما مصمم هستیم که آنجا باشیم.

پانالپینا معتقد است ایران بازار بسیار جذابی است.

پیتر تریبل، مدیرعامل منطقه خاورمیانه، آفریقا و کشورهای مستقل مشترک المنافع گفت: «کارکنان ما در خاورمیانه و اروپا در چند ماه گذشته سفرهای کاری منظمی به ایران داشته‌اند و ما در حال اعزام نماینده پانالپینا هستیم. سلامتی میهن. در واقع، تجارت معمولی مربوط به مخابرات عمودی از قبل شروع شده است و با همکاری نزدیک با نماینده محلی ما، حمل و نقل بین المللی زنجیره ای، انجام می شود.”

این شرکت تأیید کرد که DB Schenker، یک بازیگر اصلی در صنعت خودروسازی، انتظار دارد لغو تحریم‌ها زمینه را برای ایران، کشوری با جمعیت 80 میلیون نفری، فراهم کند تا به واردکننده اصلی خودرو تبدیل شود.

قبل از تحریم ها، آلمان بزرگترین شریک تجاری ایران بود. حضور DB Schenker در ایران به دهه 1950 برمی‌گردد و در سال‌های اخیر بر یک قرارداد نمایندگی متمرکز شده است.

این شرکت آلمانی در حال آماده سازی برای ارائه راه حل های چندوجهی – از طریق هوا، اقیانوس و زمین – با پیش بینی رشد تجارت ایران است. یک سخنگوی گفت: «فضای محموله (به ایران) در حال حاضر مسئله‌ای نیست و ما از قبل رویه‌هایی را برای اطمینان از تأمین ظرفیت لازم در آینده ایجاد خواهیم کرد.

فورواردرهای کوچک و متوسط ​​نیز به دنبال مشارکت در فرصت‌های جدید بالقوه ناشی از بازگشایی اقتصاد ایران هستند.

گروه خدمات حمل و نقل و لجستیک بریتانیا Seafast Logistics، پس از لغو تحریم‌های تجاری مرتبط با هسته‌ای، از تشکیل یک مشارکت سرمایه‌گذاری مشترک با ارائه‌دهنده قدیمی لجستیک ایرانی Seven Seas Tehran خبر داد.

جوینت ونچر «Iran Shipping & Logistics Limited» در آگوست 2015 بلافاصله پس از اعلام توافق هسته ای با دولت های اروپایی و ایالات متحده در مقامات بریتانیا به ثبت رسید.

این تحولات اکنون به Seven Seas و Seafast اجازه می دهد تا برنامه های خود را برای ارائه خدمات حمل و نقل و لجستیک جهانی از 90 کشور به و از بنادر ایران فعال کنند.

سیفست گفت که شرکت‌ها صبورانه منتظر این فرصت بوده‌اند و اکنون می‌توانند راه‌حل‌هایی را برای حمل و نقل کانتینری، شکستن فله، محموله پروژه، کالاهای یخچال‌دار و حمل‌ونقل هوایی به داخل و از همه بنادر ایران ارائه دهند.

تعدادی از خطوط کشتیرانی کانتینری قبلاً بازگشت خود را به ایران اعلام کرده اند، اگرچه برخی از آنها از جمله مرسک محتاط هستند. مرسک لاین گفت که در حال بررسی برنامه‌هایی برای از سرگیری خدمات به ایران پس از لغو تحریم‌های مرتبط هسته‌ای است، اما هنوز تصمیم نگرفته است که چه زمانی شرکت کشتیرانی مدیترانه شریک 2M قبلا تماس‌های ایران را در اواخر سال گذشته از سر گرفته بود.

CMA CGM خدمات ایران را در آگوست گذشته از سر گرفت و تعدادی از شرکت های هواپیمایی آسیایی نیز چندین ماه است که به ایران خدمات رسانی می کنند، از جمله حمل و نقل Hanjin، Hyundai Merchant Marine، Evergreen و Yang Ming Marine Transport.

  ظرفیت بار هوایی در حال افزایش

همچنین انتظار می‌رفت که ظرفیت حمل و نقل هوایی به ایران و از ایران افزایش یابد، زیرا خطوط هوایی مسافربری و باربری خدمات خود را گسترش می‌دهند. به عنوان مثال، ظرفیت بار شکمی به ایران که توسط باربری لوفت هانزا از طریق گروه خطوط هوایی لوفت هانزا ارائه می شود، با معرفی برنامه های تابستانی در پایان ماه مارس بیشتر افزایش خواهد یافت.

لوفت هانزا ظرفیت پرواز روزانه فرانکفورت-تهران خود را با استفاده از B747-400 بیش از 20 درصد افزایش خواهد داد و همچنین مسیر دوم را به ایران با سه پرواز هفتگی از مونیخ به تهران راه اندازی خواهد کرد که از ماه آوریل آغاز می شود و با هواپیمای A330 انجام می شود. /p>

شرکت هواپیمایی اتریشی نیز فرکانس‌های خود را در مسیر وین-تهران افزایش می‌دهد و تا 14 پرواز هفتگی بین هر دو شهر در اوج فصل تابستان ارائه می‌کند.

علاوه بر این، از ماه آوریل، شرکت حامل پرچم اتریش چهار پرواز هفتگی بین مرکز وین خود و شهر اصفهان در ایران راه اندازی خواهد کرد.

با این وجود، برخی بر این باورند که بازار ایران مدتی طول می کشد تا ایجاد شود. پیتر ساند، تحلیلگر ارشد کشتیرانی در Bimco، گفت که در حالی که لغو تحریم های ایران از طریق تحریک تجارت خارجی به کشتیرانی کمک می کند، قبل از اینکه ایران به عنوان یک بازار بزرگ جدید ظاهر شود، به سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ نیاز است.

وی افزود: سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز برای تسهیل رشد صادرات و همچنین افزایش قدرت خرید 80 میلیون ایرانی قبل از افزایش واردات مورد نیاز است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.