فولاد Oxin برای سودآوری از حضور چینی در اتحادیه اروپا

0

شرکت اکسین استیل خوزستان پس از تصمیم کمیسیون اتحادیه اروپا مبنی بر محدود کردن واردات چین، در حال آماده شدن برای تقویت صادرات به اتحادیه اروپا است.

ناصر قاسمی، مدیر بازرگانی این شرکت گفت: «این فرصت خوبی برای Oxin است تا محموله‌های خود را به اروپا افزایش دهد، زیرا محدود کردن صادرات فولاد چین می‌تواند به فولاد ایران کمک کند تا جای پایی در بازارهای بین‌المللی پیدا کند.» >

اتحادیه اروپا در ماه ژوئن تعرفه هایی تا ۳۵.۹ درصد بر واردات فولاد تخت نورد گرم از چین برای مقابله با یارانه های ناعادلانه تعیین کرد.

به گزارش رویترز، کمیسیون اروپا تحقیقاتی را به نمایندگی از ۲۸ عضو اتحادیه اروپا انجام داد و دریافت که تعدادی از شرکت های چینی از وام های ترجیحی بانک های دولتی، کمک های مالی، کسر مالیات و حق استفاده از زمین های صنعتی بهره مند شده اند.

سیسیلیا مالمستروم، کمیسر تجارت اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای گفت: «ما در صورت لزوم به اقدام علیه شرایط تجاری ناعادلانه در بخش فولاد و علیه دامپینگ خارجی ادامه می‌دهیم.

Oxin با سرمایه گذاری از این وضعیت، در حال مذاکره با شرکت های اسپانیایی، ایتالیایی و آلمانی برای پاسخگویی به تقاضای آنها برای فولاد تخت است.

به گفته قاسمی، عدم تعامل با واسطه ها و گفتگوی مستقیم با مشتریان خارج از کشور بخشی از سیاست تجاری جدید Oxin است.

برنامه بلند مدت این شرکت استفاده از اسلب اروپایی برای تولید مسطح برای افزایش کارایی است.

قاسمی با بیان اینکه امیدواریم در سال جاری رشد قابل توجهی در صادرات داشته باشیم، گفت: فولاد اکسین در نظر دارد بر اساس تقاضای مشتریان به سمت تولید آپارتمان های درجه ویژه حرکت کند.

این شرکت در حال حاضر مقدمات صادرات دو محموله ۱۵۰۰۰ تنی فولاد را به ایتالیا و اسپانیا انجام داده است.

شرکت Oxin Steel اولین محموله صفحات فولادی خود را در ماه آوریل از بندر امام خمینی (ره) در جنوب ایران به آلمان ارسال کرد. وزن این محموله حدود ۱۵۰۰۰ تن و ارزش آن ۲۴ میلیون دلار بود.

فولاد اکسین تنها تولید کننده صفحات فولادی مورد استفاده در کشتی سازی در ایران است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.