قرارداد خرید ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل امضا شد

0

اخبار شرکت‌ها؛ ایکوپرس- مدیرعامل ایران خودرو دیزل در آیین امضای قرارداد تامین اتوبوس های برقی ناوگان محل و نقل عمومی شهر کرج توسط این شرکت، اظهار کرد: در ۴۵ روز اخیر اتوبوس برقی آتروس ایران خودرو  زیر بار بوده و در سطح شهر تهران در حال تردد است‌‌. 

جواد توسلی مهر افزود: هزینه اتوبوس های دیزلی پس از پنج سال کارکرد بیش از دو میلیارد تومان است چون استهلاک بیش تری دارد، اما اتوبوس برقی چنین مشکلی را ندارد. 

مدیرعامل ایران خودرو دیزل تصریح کرد: با وزارت کشور برای تامین اتوبوس داخلی هماهنگی خوبی داریم و از حمایت های همه بخش های این وزارت خانه تقدیر می کنیم. 

توسلی مهر گفت: در دولت سیزدهم و با همراهی وزارت کشور قرارداد تولید ۱۵ هزار دستگاه اتوبوس با تولیدکنندگان داخلی و ساخت پنج هزار ون امضا شده است، آقای وحیدی، وزیر محترم کشور شخصا حمایت خوبی از تولید داخلی دارد. 

وی خاطرنشان کرد: با همراهی وزارت کشور و سازمان شهرداری های کشور، شهرداری های مختلف ایران و به ویژه شهرداری کرج همراهی خیلی خوبی با ایران خودرو دیزل به عمل آمده و تولیدات انبوه این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.  

توسلی مهر گفت: شهرداری کرج اولین شهرداری کشور است که از اتوبوس برقی دارای استاندارد ۸۵ گانه ایران خودرو دیزل استفاده می‌کند. 

به گفته وی، نگاه مثبت و عملیاتی وزارت کشور دولت سیزدهم بسیار مطلوب است و سرعت تصمیم گیری خوبی دارند که قطعا مردم عزیز ایران از شیرینی تصمیمات حمل و نقل عمومی بهره مند خواهند شد.

کرج اولین بهره بردار اتوبوس برقی ساخت ایران

شهردار کرج نیز در این مراسم، با اشاره به این که اخیرا چند قرارداد خرید ناوگان حمل و نقل عمومی با شرکت‌های پیشرو در این حوزه منعقد شده است، اظهار کرد: توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله موضوعاتی است که در دوره ششم شورای شهر و مجموعه مدیریت شهری به آن توجه ویژه شد.

مهرداد کیانی با بیان این که کرج اولین بهره‌بردار اتوبوس‌های برقی در کشور خواهد بود، گفت: یکی از شاخص‌های عدالت اجتماعی تحول در حوزه حمل و نقل عمومی است که خوش‌بختانه با همراهی اعضای شورا و دو برابر شدن ظرفیت‌های حمل و نقل این مهم در حال محقق شدن است.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از هزینه خرید اتوبوس‌های برقی از طریق وزارت کشور و مابقی توسط شهرداری کرج پرداخت شده است.

شهردار کرج لزوم توجه به حفظ محیط زیست را از موضوعات مهم کلانشهر‌ها عنوان کرد و یادآور شد: در کنار توسعه ناوگان حمل و نقل کمک به حفظ محیط زیست از دیگر جنبه‌هایی بود که شهرداری کرج را بر آن داشت به سمت استفاده از ناوگان حمل و نقل با سوخت‌ پاک حرکت کند.

ورود دو هزار  دستگاه خودروی برقی حوزه حمل و نقل عمومی درون شهری تا یک سال آینده

سید سجاد انوشه، معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور نیز از برنامه ریزی و هدف گذاری وزارت کشورجهت ورود دو هزار دستگاه خودروی برقی برای استفاده در حوزه حمل و نقل عمومی درون شهری تا یک سال آینده خبر داد.

وی اظهار کرد: مجموعه وزارت کشور، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور با برنامه‌ریزی و هدف گذاری صورت گرفته، زمینه ورود دو هزار دستگاه خودروی برقی برای استفاده در حوزه حمل و نقل عمومی درون شهری را تا یک سال آینده فراهم کرده است.

انوشه ادامه داد: با توجه به تکالیف وزارت کشور و شهرداری ها در حوزه قانون هوای پاک و رویکرد ویژه دولت سیزدهم و مقام عالی وزارت کشور به برقی سازی حمل و نقل عمومی درون شهری، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور طرح توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی برقی به ویژه اتوبوس، ون و تاکسی را در دستور کار شهرداری های کشور قرار داده‌ است.

وی افزود: به همین منظور در مرحله نخست، اولین سامانه اتوبوس برقی مدرن شارژی کشور به عنوان اولین طرح برای کلان شهر کرج با همکاری شرکت ایران خودرو دیزل در قالب انعقاد قرارداد ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی امضا شد.

انوشه گفت: مشخصات فنی و مسایل مالی و بازرگانی این طرح در کمیته های مربوطه فنی و بازرگانی وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها بررسی شده که با رویکرد ویژه مقام عالی وزارت کشور و ریاست سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور به حوزه برقی سازی حمل و نقل عمومی درون شهری کشور قرارداد تامین ناوگان و زیرساخت شارژ آن با شرکت ایران خودرو دیزل به عنوان اولین طرح توسط شهرداری کرج منعقد و ابلاغ می‌شود.

انوشه در پایان اظهار کرد: امیدواریم با ورود ناوگان اتوبوس برقی به شهر کرج، شهرداری با برنامه‌ریزی مناسبی، مسیر تردد ناوگان، محل توقف و شارژ را تعیین و مقدمات بهره برداری از این نوع ناوگان را در حوزه حمل و نقل عمومی شهری کلانشهر کرج فراهم کند.

[پایان پیام]ب  


منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.