قیمت صادرات بیلت ثابت بیش از فعالیت خرید آهسته

0

در ایران، قیمت‌های صادراتی بیلت فولادی در هفته منتهی به ۲۵ آوریل بدون تغییر باقی ماند، زیرا فعالیت خرید کاهش یافت.

قیمت ها در اکثر بازارهای جهانی یا ثابت ماندند یا در طول هفته از ۲۳ تا ۲۷ آوریل به تضعیف خود ادامه دادند، پس از کاهش فعالیت تجارت جهانی در میان تقاضای ضعیف.

کارخانه های ایرانی شمش خروجی ماه می تا ژوئن را با قیمت ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار در هر تن فوب عرضه کردند، اما قیمت پیشنهادی ۴۹۵ تا ۵۰۰ دلار در هر تن فوب بود.

محموله بیلت ایرانی در امارات با قیمت ۵۲۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر، معادل ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار به ازای هر تن فوب شنیده شد.

منابع در ۲۴ آوریل به متال بولتن گفتند که در امارات و عربستان سعودی، قیمت‌های وارداتی شمش و میلگرد نیز ثابت بود، اگرچه تقاضا پایین بود.

شرکت کنندگان گفتند که پیشنهادهای بیلت ایران با قیمت ۵۳۰ دلار در هر تن سی اف آر و معامله ۵۲۵ دلار در هر تن سی اف آر برای ۵۰۰۰ تن شنیده شد.

تقاضا برای میلگرد وارداتی در امارات و عربستان سعودی تقریباً وجود نداشت و قیمت جدیدی شنیده نشد.

در مورد سایر نقاط جهان، قیمت‌های صورتحساب‌های داخلی چین در روز چهارشنبه حرکت صعودی خود را از دست دادند، سپس در روزهای پنجشنبه و جمعه کاهش یافتند. بیلت چینی به قیمت ۳۵۷۰ یوان (۵۶۵ دلار) در هر تن با احتساب مالیات بر ارزش افزوده در روز جمعه در تانگشان معامله می شد که نسبت به روز گذشته ۱۰ یوان کاهش داشت.

همچنین در آسیای جنوب شرقی، قیمت شمش در هفته گذشته در بحبوحه پیشنهادهای بالاتر از چین، در نتیجه بهبود بازارهای داخلی شمش و میلگرد این کشور، تا حدودی افزایش یافت.

در کشورهای مشترک المنافع، بازار بیلت صادراتی هفته آرامی را پشت سر گذاشت و به دلیل عدم تطابق بین پیشنهادات و پیشنهادات، فعالیت خرید ضعیفی داشت.

اکثر کارخانه‌ها به عرضه بیلت با قیمت ۵۱۰ تا ۵۱۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه ادامه دادند، در حالی که پیشنهادات رسمی شرکت آرسلور میتال کریوی ریه اوکراین، ۵۲۰ تا ۵۳۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه گزارش شد. این در حالی است که خریداران فقط ۵۰۰-۵۰۵ دلار به ازای هر تن فوب پیشنهاد داده بودند. یک منبع گفت: بازار در حالت آماده به کار است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.