«مثل مرهم عمل می‌کند»: چگونه کریکت سریلانکا را در مواقع بحران متحد می‌کند

0

کلمبو، سریلانکا – گروهی از مردان جوان سریلانکایی با پیراهن‌های روشن رقصیدند در یک بعد از ظهر گرم و مرطوب در حالی که گروهی با کمربند پاپاره، ژانر پر جنب و جوش موسیقی سریلانکا، در استادیوم کریکت پرماداسا R Premadasa در روز یکشنبه.

فضای جشن در راهروها، اقدامی را که در زمین رخ می‌داد، رد کرد.

سری‌لانکا به‌تازگی به‌دلیل 50 دوش در 15 اور – دومین کم‌ترین مجموع بین‌المللی یک روزه (ODI) آنها – توسط بول‌بازان سریع هند در فینال جام ملت های آسیا. آنها در ادامه با 10 ویکت شکست خواهند خورد.

جمعیت – که تقریباً 80 درصد از آنها سریلانکایی بودند – به سرنوشت تیم خود تسلیم شدند و تصمیم گرفتند تا شب به رقصیدن ادامه دهند.

روچیرا ماهادف، یکی از طرفداران سریلانکایی، هنگامی که شروع به صحبت در مورد تیمش کرد، لبخندی گسترده زد.

در حالی که دوستانش پاثوم چاتورا و ایشان مادوساناکا به نشانه موافقت با تکان دادن سر به الجزیره گفت: “تیم ما ممکن است ثابت نباشد، اما زمانی به فینال رسیدند که هیچ کس از آنها انتظار نداشت، بنابراین ما هر آنچه را که بتوانیم به دست خواهیم آورد.”

سه کارگر کارخانه از کلمبو به سادگی از حضور بزرگ‌ترین ستاره‌های کشور – تیم ملی کریکت – خوشحال بودند و گفتند که تا آخر مسابقه را تماشا خواهند کرد.

مهادف، با توضیح اینکه چگونه این بازی برای کشوری که از بدترین بحران اقتصادی خود خارج شده بود، تسکین داد، گفت: «کریکت تنها چیزی است که باعث لبخند زدن ما می شود.

این مرد 34 ساله گفت: «هرگاه ملت رنج می‌کشد و درد می‌کشد، [جیرجیرک] مانند مرهم عمل می‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.