مطالبه بدهی‌ ۱۲ ساله مالیاتی صندوق ثامن‌الحجج و احیای ۱۳۵۰ میلیارد تومان حقوق بیت‌المال

0

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رسانه مالیاتی ایران، در پی عدم رعایت قوانین و مقررات از سوی تعاونی دانش‌آموختگان سبزوار(ثامن‌الحجج) این تعاونی منحل شد،  سپس احیا و مطالبه بدهی‌های سنواتی دوازده ساله صندوق مذکور طی سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۹ به اداره کل مبارزه با فرار مالیاتی و وصول و اجرای ویژه شهر و استان تهران واگذار شد.

بر این اساس به منظور تأمین منابع مالی برای احقاق حقوق مالباختگان و با هماهنگی دادگستری تهران، تعداد ۱۲۶ فقره پلاک ثبتی متعلق به تعاونی اعتبار مذکور رفع توقیف شد تا هیئت تصفیه تعاونی فوق اقدامات لازم را برای بستانکاران به عمل آورده و مبالغ مالباختگان را پرداخت نماید. 

در این راستا سازمان امور مالیاتی کشور با رعایت تشریفات قانونی برای احقاق حقوق بیت‌المال و اخذ دیون دولتی از جمله مالیات و جرائم مترتب برآن از طریق برگزاری مزایده و حراج، فروش ۵۸ واحد مسکونی به متراژ ۸  هزار و ۹۰۰  مترمربع در اصفهان و یک ملک یک هزار و ۶۹۰ مترمربعی در استان گلستان را در مرحله اجرا دارد. 

همچنین۱۰ واحد اداری به متراژ یک هزار و ۳۵۰ مترمربع در تهران وفق مقررات موضوعه و به استناد ماده ۲۱۵ مالیات‌های مستقیم به نام دولت جمهوری اسلامی تملک شد.

پایان پیام/


منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.