معرفی یک‌هزار بنگاه معاملاتی متخلف به سازمان تعزیرات حکومتی‌

0

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، رضا زرین گل عملکرد بازرسی‌های انجام شده از مشاوران املاک را در ۶ ماهه اول سال جاری اعلام کرد و گفت: در این طرح ویژه نظارت بر واحدهای صنفی معاملات ملکی و مشاورین املاک با هدف نظارت بر اجاره بهای مسکن و کنترل قیمت های مسکن از سوی بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت برگزار و ۷ هزار و ۹۶۸ مورد بازرسی از بنگاه های مشاور املاک در کشور انجام شد.

وی افزود: از این تعداد یک هزار و ۳۲۵ واحد صنفی مختلف شناسایی و پرونده های مربوطه با ارزش بیش از ۱۳۲ میلیارد و ۵۱۳ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۶۴۶ ریال برای رسیدگی و صدور رأی به مراجع ذی صلاح ارسال شد.

وی اظهار داشت: گران فروشی خدمات با ۵۰۱ مورد عدم درج تعرفه در محل با ۸۷۶ مورد، عدم صدور فاکتور با ۹۱۴ مورد و در نهایت نداشتن پروانه کسب با ۲۴۲ مورد از عمده تخلفات این واحدهای صنفی است. 

زرین گل بیان داشت: با عنایت به شرایط ویژه اقتصادی کشور و در راستای تنظیم بازار مسکن، بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها با همکاری سایر دستگاه‌های نظارتی در قالب گشت‌های بازرسی مشاوران املاک فعالانه به انجام مسوولیت خواهند پرداخت و با متخلفان طبق قانون برخورد می‌کنند.

مدیرکل بازرسی خدمات سازمان حمایت اظهار داشت: مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه با سامانه ۱۲۴ تماس گیرند.

پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.