واحد تصفیه گازوئیل پتروپالایش اصفهان با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود

0

به گزارش ایمنا ، روز _جمعه هفتم مهرماه_ با حضور رئیس جمهور واحد زیست محیطی تصفیه گازوئیل در جهت ارتقا کیفی محصولات و با ظرفیت ۱۰۰ هزار بشکه در روز افتتاح رسمی می‌شود.

این واحد عظیم صنعتی در زمینی به مساحت ۲۱۰ هکتار و با هدف کاهش میزان گوگرد از ۱۰ هزار به ۱۰ PPM احداث شده است. در حال حاضر ظرفیت این واحد به ۱۲۰ هزار بشکه در روز رسیده است و با جداسازی روزانه ۳۶۰ تن گوگرد از گازوئیل در پاکسازی هوای شهرها کمک شایانی می‌کند به طوری که هوای پاک و دور از آلایش را به هموطنان خود هدیه می‌کند.

در این پروژه حدود ۱۴ هزار تن نصب تجهیزات، ۱۲۰۰ کیلومتر کابل کشی، ۹۵۰ هزار اینچ قطر لوله کشی و بیش از ۸۳ هزار متر مکعب بتن‌ریزی انجام شده است. درحالی که زمان بندی اجرا و راه اندازی پروژه تا پایان سال ۱۴۰۲ اعلام شده بود، که با درایت مدیریت جدید و تحول‌گرا، این واحد ۱۶ ماه زودتر از برنامه پیش بینی شده به بهره برداری رسید و موجب ۱۹.۵ همت سود بیشتر از طریق عدم النفع و هزینه‌های پروژه شد.

دستاوردهای مهم این طرح

– ۱٫۵ همت صرفه‌جویی در بخش پروژه

– ۱۸ همت ارزآوری از محل عدم النفع به ازای ۱،۲۵۰،۰۰۰ دلار در روز

– اضافه شدن ۳۰۰ تن گوگرد به محصولات پالایشگاه

– اشتغال‌زایی ۴۲ میلیون نفر ساعت بدون حادثه معادل ۱۲۰۰ نفر در روز

– در راستای زنجیره ارزش، هلدینگ پتروپالایش اصفهان با اجرای طرح پارک گوگردی تهدید محصول گوگرد را با سرمایه گذاری مولد به فرصت تبدیل کرده است.

[انتهای پیام]

منبع: ایمنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.