کمپدلی: تکنیک و تاکتیک ملی پوشان والیبال زنان باید تقویت شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران جام «سردار دل‌ها» درحالی با قهرمانی تیم باریج‌اسانس کاشان به پایان رسید که الساندرا کمپدلی سرمربی ایتالیایی تیم ملی زنان تماشاگر ویژه رقابت‌های مرحله نیمه‌نهایی و نهایی این رقابت‌ها بود.

وی که پیش از این و در زمان سفر به تهران برای ارائه برنامه‌های خود و توافق با فدراسیون والیبال ایران چند دیدار لیگ برتر و دسته یک زنان را نیز زیر نظر گرفته بود، از آغاز مرحله پلی‌آف در سالن فدراسیون والیبال حاضر شد تا از نزدیک شاهد برگزاری مسابقات باشد.

کمپدلی در ارزیابی لیگ برتر والیبال زنان اظهار داشت: لیگ برتر والیبال زنان در سطح خوبی برگزار شد. به‌خصوص از این نظر که شروعی برای آغاز پیشرفت تیم ملی زنان ایران است.

وی پیشنهاداتی برای بهتر برگزار شدن رقابت‌های لیگ برتر والیبال زنان ایران ارائه کرد و ادامه داد: برای برگزاری بهتر این رقابت‌ها سه پیشنهاد دارم. در وهله اول تیم‌ها نیازمند تقویت دریافت اول هستند. تکنیک دریافت را باید نه تنها در رده تیم‌های باشگاهی بلکه باید در سطح ملی نیز بهبود ببخشیم چون مهم است که دقت بازیکنان در دریافت اول بالا برود.

وی ادامه داد: پیشنهاد دومم ارتقای تاکتیک تیم‌هاست چون رده ملی قاعدتاً باید عملکرد متفاوت و بهتری نسبت به تیم‌های باشگاهی ایران داشته باشند. نمی‌خواهم بگویم تا کنون کار اشتباهی انجام شده است اما برای بازی در سطح حرفه‌ای‌تر باید متفاوت عمل کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال زنان اضافه کرد: سومین پیشنهادم توجه به بازیکنان جوان است. دختران جوان زیادی را دیدم که آمادگی بالایی برای بازی و نه نیمکت نشینی در لیگ برتر ایران را دارند.

وی در پاسخ به این‌ پرسش که آیا توجه به جوانان باعث شده تا به دنبال دعوت کردن چند بازیکن از لیگ دسته یک به اردوی انتخابی تیم ملی زنان باشید؟ گفت: می‌خواهم از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنم، تمرینات تیم ملی نوجوانان و جوانان دختر ایران را زیر نظر دارم. به همکارانم اعتماد دارم و از پیشنهاداتشان استقبال خواهم کرد. پیشنهادات را بررسی و سپس بازیکنان را به اردوهای انتخابی دعوت کرده و از بین آن‌ها بازیکنان مدنظر را انتخاب خواهم کرد.

کمپدلی خاطرنشان کرد: ۳۵ بازیکن از لیگ دست یک و ۳۵ بازیکن از لیگ برتر را در اردوها محک خواهم زد و در نهایت ۲۴ بازیکن را انتخاب خواهم کرد. اسفندماه نخستین اردوی تیم ملی را آغاز و قبل از آن دو مرحله اردوی انتخابی با حضور بازیکنان لیگ دسته یک برگزار خواهیم کرد. اگر بتوانم از این دو اردوی کوتاه مدت بازیکنی پیدا کنم، حتما این افراد را به اردوی تیم ملی دعوت خواهیم کرد.

https://dailybuzz.ir/18/02/2022/%da%a9%d9%85%d9%be%d8%af%d9%84%db%8c-%d8%aa%da%a9%d9%86%db%8c%da%a9-%d9%88-%d8%aa%d8%a7%da%a9%d8%aa%db%8c%da%a9-%d9%85%d9%84%db%8c-%d9%be%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%86-%d9%88%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a8%d8%a7/