ورود بانک مسکن به ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی

0
به نقل از ایلنا:

مدیر عامل مسکن خبر داد:


مدیرعامل بانک مسکن از برنامه ریزی برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب شهرک‌سازی خبر داد.

سیدعباس حسینی همایش «چشم انداز خسارت صفر در فرایند ساخت» با اشاره به ظرفیت‌های موجود در مجموعه بانک مسکن، اظهار داشت: در تلاشیم با برنامه‌ریزی در حوزه مسکن، فراتر از وضع موجود عمل کنیم.

وی ادامه داد: مجموعه بانک مسکن نباید دغدغه قوانین داشته باشد و باید در صورت نیاز به تدوین استانداردهای داخلی خود متناسب با ایمنی ساخت اقدام کند. اخذ تاییدیه‌های ایمنی و انجام الزامات آتشنشانی برای ساختمان‌های برند بانک مسکن الزامی است و دستوالعمل‌های مرتبط باید مد نظر قرار گیرد.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: HSE باید در ساختار سازمانی ما جایگاه مناسبی پیدا کند و در صورت نیاز به ارتقای این جایگاه پرداخته شود. صرف هرگونه هزینه در ایمن‌سازی ساخت سرمایه گذاری و بهره برداری از ابزار و فناوری روز در این فرایند لازم است. انجام این مهم زمانی میسر خواهد بود که الزام آن را باور کنیم و رعایت آن برای ما ارزشمند باشد تا بتوانیم علاوه بر آرامش مردم به عنوان جامعه هدف، از نیروهای انسانی خود در مسیر توسعه ساخت و ساز کشور حفاظت و صیانت کنیم.

حسینی همچنین از برنامه ریزی برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب شهرک‌سازی خبر داد و گفت: در حال رایزنی با وزارت راه و شهرسازی برای تامین زمین مورد نیاز این واحدها هستیم.

مدیرعامل بانک مسکن از آغاز طرح نهضت ملی مسکن تاکنون یک میلیون و ۷۶ هزار و ۹۷۶ نفر در بانک مسکن افتتاح حساب کرده‌اند، گفت:‌تعداد واحدهایی که قراردادهای تسهیلاتی آنها امضا شده به ۲۸۶ هزار و ۷۱۵ واحد و به میزان ۱۰۱ هزار و ۲۰۱ میلیاردتومان رسیده است.

وی افزود: از مجموع تسهیلات پرداخت شده و  آورده متقاضیان ۹۱ هزار و ۴۳۲ میلیاردتومان به حساب سازندگان واریز شده است. از این میزان ۵۱ هزار و ۵۳۲ میلیارد تومان از این مبلغ از محل تسهیلات و ۳۹ هزار و ۹۰۰ میلیاردتومان از محل آورده متقاضیان بوده است.

حسینی همچنین دستور افتتاح حساب قرض الحسنه به مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای فرزند آتش نشان شهید دارابی را صادر کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا

[انتهای پیام]

منبع: ایلنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.