ویکی لیکس آژانس جاسوسی ایالات متحده را به دلیل هک گسترده جهانی منهدم کرد

0

به گفته محقق امنیتی Symantec Corp روز دوشنبه، حملات سایبری گذشته به سازمان‌های زیادی در سراسر جهان با ابزارهای هک فوق سری که اخیراً توسط ناشر وب Wikileaks افشا شده بود، انجام شد.

این بدان معناست که این حملات احتمالاً توسط سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده انجام شده است. به نظر می‌رسد فایل‌های ارسال شده توسط ویکی‌لیکس، بحث‌های داخلی سیا در مورد ابزارهای مختلف برای هک کردن تلفن‌ها، رایانه‌ها و سایر تجهیزات الکترونیکی به همراه کد برنامه‌نویسی برخی از آنها را نشان می‌دهد و بسیاری از افراد آشنا به این موضوع گفته‌اند که این اسناد از سیا آمده است. رویترز گزارش می دهد که یا پیمانکاران آن.

سیمانتک گفت که حداقل ۴۰ حمله را در ۱۶ کشور به ابزارهای به دست آمده توسط ویکی لیکس متصل کرده است، اگرچه از سیاست های شرکت پیروی می کند و رسماً سیا را مقصر نمی داند.

سیا صحت اسناد ویکی لیکس را تایید نکرده است.

اریک چین، محقق سیمانتک، پیش از انتشار روز دوشنبه گفت، ابزارهای سیا که توسط ویکی لیکس توصیف شده است شامل نظارت انبوه نیستند و همه اهداف، نهادهای دولتی بودند یا به دلایل دیگر دارای ارزش امنیت ملی مشروع بودند.

Chien گفت تا حدی به دلیل اینکه برخی از اهداف متحدان ایالات متحده در اروپا هستند، “سازمان هایی در آنجا وجود دارند که مردم از هدف قرار گرفتن آنها شگفت زده می شوند.”

سیمانتک گفت بخش‌هایی که توسط عملیات‌هایی که از این ابزارها استفاده می‌کنند، شامل مالی، مخابرات، انرژی، هوافضا، فناوری اطلاعات، آموزش و منابع طبیعی می‌شوند.

علاوه بر اروپا، کشورهایی در خاورمیانه، آسیا و آفریقا ضربه خوردند. یک کامپیوتر در ایالات متحده در اتفاقی که احتمالاً یک تصادف بود آلوده شد – عفونت ظرف چند ساعت حذف شد. همه برنامه‌ها برای باز کردن درهای پشتی، جمع‌آوری و حذف کپی از فایل‌ها به جای تخریب هر چیزی استفاده می‌شدند.

چین گفت که ابزارهای شنود حداقل در سال ۲۰۱۱ و احتمالاً در سال ۲۰۰۷ ایجاد شده اند. او گفت که اسناد ویکی لیکس به قدری کامل هستند که احتمالاً کل جعبه ابزار هک سیا را در بر می گیرد، از جمله بسیاری از آنها که از نقایص ناشناخته قبلی استفاده می کنند.

با این حال، این می تواند منجر به گفتگوهای ناخوشایند شود، زیرا متحدان بیشتر متوجه می شوند که آمریکایی ها جاسوسی می کنند و با آنها مقابله می کنند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.