چرا یارانه آبان با تاخیر پرداخت شد؟

0

یارانه نقدی روز بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شده و ساعت ۱۲ بامداد روز بیست و یکم ماه قابل برداشت است که از اردیبهشت ۱۴۰۱ تاکنون بدون اختلال ادامه داشته است.

اما امسال روز بیست و یکم آبان ماه با وجود اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها مبنی بر واریز مرحله ۱۵۳ یارانه به حساب سرپرستان خانوار کل کشور، ساعت ۸:۵۰ دقیقه از سوی بانک‌ها برای برخی از افراد پیامک واریز ارسال شد.

در خبر سازمان هدفمندی یارانه آمده بود:

یارانه کمک معیشتی مرحله ۱۵۳ (آبان) بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب سرپرستان خانوار واریز شده و قابل برداشت است. بر همین اساس، در صورتی که سرپرستان خانوار جز دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتی که جز دهک‌های چهارم تا نهم قرار دارند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آنان واریز می‌شود.

در این خبر درباره دارندگان کالابرگ الکترونیکی نیز آمد:

چنانچه سرپرستان خانوار از کالابرگ الکترونیکی استفاده نکرده باشند رقم کامل یارانه برای آنها قابل برداشت است و در صورت استفاده به همان میزان از یارانه خانوار کسر شده و باقی مانده مبلغ به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

کسر اقساط تسهیلات اربعین و وام کرونایی در صورتی که سرپرستان خانوار پیش از این نسبت به دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ۱۰ میلیون ریالی دوم کرونا اقدام کرده‌اند، باقی مانده اقساط این تسهیلات از مبلغ واریزی به حساب آنان کسر خواهد شد. همچنین سرپرستان خانواری که تسهیلات اعزام به عتبات عالیات (اربعین) را دریافت کرده‌اند اقساط این تسهیلات به نسبت بعد خانوار از حساب آنها کسر خواهد شد.

در حالی که یارانه برخی خانوارها با تأخیر چند ساعت واریز شده بود برای بعضی افراد این تأخیر بیش از یک روز بود.

در روزهای گذشته سیده‌طیبه حسینی سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها با اشاره به اینکه یارانه مرحله ۱۵۳ سرپرستان خانوار عمده بانک‌ها واریز شده است، اظهار کرد: در برخی از بانک‌ها به دلیل مشکلات فنی یارانه‌ها واریز نشده است که با برطرف شدن مشکل فنی تا پایان هفته واریز می‌شود.

وی درباره تغییرات دهک‌بندی یارانه‌ها هم افزود: دهک‌بندی‌ها تغییری نکرده است و کسانی که یارانه دریافت می‌کردند، همچنان یارانه برایشان واریز می‌شود.

بر همین اساس، در صورتی که سرپرستان خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتی که جزو دهک‌های چهارم تا نهم قرار دارند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آنان واریز خواهد شد.

عصر روز گذشته سازمان هدفمندی یارانه‌ها در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، مشکل به وجود آمده در پرداخت یارانه مرحله ۱۵۳ مربوط به آبان ماه ۱۴۰۲ به صورت کامل رفع شده و یارانه تمام سرپرستان خانوار مشمول در سراسر کشور واریز و قابل برداشت است.

با توجه به شرایط فعلی اقتصادی بسیاری از سرپرستان خانوار روی دریافت یارانه‌ها حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند آنچنانکه در پیام‌های دریافتی مخاطبان ایمنا نیز بارها به این نکته اشاره و از واریز نشدن یارانه گلایه شده است.

اطلاع رسانی دقیق و درست می‌تواند جلوی مطرح شدن هر یک از این شایعات را بگیرد و در نتیجه اعتماد مردم به دولت مردان را که به دلایلی در سال‌های گذشته از بین رفته است دوباره باز گرداند.

[انتهای پیام]

منبع: ایمنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.