چین در میان شک و تردیدهای فزاینده در رم، «کمربند و جاده» را به ایتالیا می زند

0

وانگ یی چین از “دوستی هزار ساله” با ایتالیا استقبال می کند، زیرا رم خروج از زیرساخت ها را در نظر می گیرد.

< /div>

چین اصرار داشته است که ابتکار عمل کمربند یک جاده در ایتالیا در بحبوحه انتظارات رو به رشد رم برای خروج از پکن به ثمر نشسته است. درایو زیرساخت امضا.

وانگ یی وزیر خارجه چین به آنتونیو تاجانی معاون نخست وزیر ایتالیا گفت که همکاری رو به رشد بین کشورها منجر به ورود محصولات ایتالیایی به هزاران خانوار چینی شده است.

وانگ روز دوشنبه در جریان دیدار با تاجانی گفت: «دوستی هزار ساله که از جاده ابریشم باستانی به ارث رسیده است، دوام آورده است».

وانگ گفت تجارت دوجانبه از ۵۰ میلیارد دلار به نزدیک به ۸۰ میلیارد دلار افزایش یافته است و صادرات ایتالیا به چین در طول پنج سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وانگ گفت: «چین و ایتالیا باید به روش صحیح کنار آمدن با یکدیگر پایبند باشند.

خبرگزاری ایتالیایی ANSA گزارش داد تاجانی گفت ایتالیا از “گفتگوی صریح و باز در مورد اصول و حقوق” از جمله در سطح اتحادیه اروپا حمایت می کند.

ایتالیا تنها اقتصاد گروه هفت (G7) است که ابتکار کمربند و جاده را امضا کرده است، اما در ماه‌های اخیر نشان‌دهنده نارضایتی فزاینده‌ای از این توافق بوده است.

گیدو کروستو، وزیر دفاع ایتالیا، در ژوئیه تصمیم جوزپه کونته، نخست‌وزیر وقت ایتالیا برای پیوستن به این ابتکار عمل را توصیف کرد. در سال ۲۰۱۹ به عنوان یک “اقدام وحشیانه” که کمک چندانی به افزایش صادرات ایتالیا نداشت و در عین حال این کشور را با واردات چینی پر کرد.

طرح «کمربند و جاده» سرمایه‌گذاری هنگفتی را در زیرساخت‌ها مانند جاده‌ها، پل‌ها و بنادر پیشنهاد می‌کند تا مسیرهای تجاری جاده ابریشم باستانی را که اروپا و آسیا را به هم پیوند می‌دهد، بازسازی کند.

منتقدان این طرح را وسیله‌ای برای پکن برای گسترش نفوذ ژئوپلیتیک خود، از جمله از طریق سرکوب کشورهای فقیرتر با بدهی‌های ناپایدار، قرار داده‌اند.

عضویت ایتالیا در این طرح قرار است به طور خودکار در مارس سال آینده تمدید شود، مگر اینکه رم تا دسامبر درخواست لغو آن را بدهد.

تاجانی پیش از سفر خود به چین، روز شنبه گفت که این قرارداد “نتایج مورد انتظار ما را به ارمغان نیاورد”.

او گفت: “ما باید ارزیابی کنیم، مجلس باید تصمیم بگیرد که آیا مشارکت ما را تمدید کنیم یا نه.”

سفر تاجانی به چین به دنبال مجموعه ای از سفرهای اخیر رهبران غربی از جمله جینا ریموندو وزیر بازرگانی ایالات متحده و جیمز کلورلی وزیر امور خارجه بریتانیا انجام می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.