گزارش روزانه بورس ۲۴ تیر/ بورس همچنان بی جان است

0
– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سهام اولین روز کاری هفته را همانند اگرچه در ابتدای بازار با ۱۰ هزار واحد مثبت آغاز کرد اما رفته رفته بر فشار فروش و عرضه های بازار افزوده شد به طوری که در ساعات انتهایی بازار اکثر سهام در محدوده ی منفی معامله  می شدند.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی۱۷ هزار و ۸۰۰ واحدی  به ۲ میلیون و ۱۵۸ هزار واحد رسید و به میانه های کانال ۲ میلیون و۱۰۰ هزار واحد نزدیک شد.  همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزشی۹۹۰۰  واحدی به ارتفاع ۷۶۰ هزار واحدی رسید.

گفتنی است سه نماد «فارس»، «فولاد» و «کگل» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «ارفع»، «زاگرس» و «وسپهر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «شهر»، «خودرو» و «وبملت» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «کتوسعه»، «دی» و «عالیس» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۲۴ تیر ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۴ هزار میلیارد  ۹۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۳۰۰  میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند. 

در بازار امروز ۱۵۰ نماد در محدوده مثبت و ۲۲۹ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۵۱ نماد در محدوده مثبت و ۱۳۹ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

[انتهای پیام]

منبع: تسنیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.