گزارش روزانه بورس ۲۷ شهریور/ کاهشی شدن شاخص کل با چاشنی کاهش نرخ ارز

0
– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سهام سومین روز کاری هفته را اگرچه در ادامه ی روند صعودی روز گذشته متعادل آغاز کرد اما رفته رفته با کاهش نرخ ارز غیر رسمی به واسطه ی اخبار آزاد سازی منابع بلوکه شده ایران، کاهشی شد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ناچیز به ۲ میلیون و ۱۳۳ هزار واحد رسید، همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با رشدی ناچیز در ارتفاع ۷۲۳ هزار واحد باقی ماند.

گفتنی است سه نماد «پارسان»، «وبملت» و «شتران» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «صبا»، «آریا» و «وسپهر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «تکاردان»، «شسینا» و «ثبهساز» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «بمولد»، «دی» و «فرابورس» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۲۷ شهریور ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۴ هزار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۳۸۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۱۴۵ نماد در محدوده مثبت و ۲۸۶ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۶۶ نماد در محدوده مثبت و ۲۳۲ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

[انتهای پیام]

منبع: تسنیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.