۹۱ درصد قطعات مورد نیاز نیروگاه‌ها در داخل تولید می شود

0

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از وزارت نیرو، ناصر اسکندری در جریان بازدید از بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی و نخستین جشنواره و فن بازار تخصصی صنعت برق ایران با تاکید بر اینکه ارتباط دانشگاه و صنعت سالیان متمادی به عنوان یک مقوله و مشغله ذهنی مطرح بوده است، گفت: خوشبختانه در بخش تولید برق کشور این مساله از حوزه ارتباط فراتر رفته است. به گونه‌ای که شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاهیان و دانشجویان حضور موثرتری در حوزه‌های تولید برق پیدا کرده‌اند و صنعت برق نیز مستقیماً در حال استفاده از پتانسیل‌های علمی این بخش‌ها برای رفع محدودیت‌های خود است.

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی دستاوردهای عرضه شده در نمایشگاه و فن‌بازار صنعت برق را یکی از نمونه‌های بارز تحقق این مسئله دانست و افزود: در این رویداد شاهدیم که جوانان کشورمان در حال حل مشکلات بزرگی از صنعت برق هستند که این مساله با پشتکار و حضور پیوسته این جوانان در صنعت و از سوی مقابل استقبال خوب صنعت برق از این جوانان محقق شده است.

اسکندری با تاکید بر اینکه از سال ۹۵ تاکنون حدود ۸۲۵ هزار قطعه صنعت نیروگاهی توسط متخصصان داخلی ساخته شده است، ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۹۱ درصد قطعات مورد نیاز نیروگاه‌های کشور توسط جوانان کشورمان ساخته می‌شود.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.