۲۷ هزار میلیارد تومان وام نهضت ملی مسکن به بانک سپه معرفی شد

0

آیت ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد نقش بانک سپه در نهضت ملی مسکن گفت: تعهداتی که بانک سپه بر عهده داشت به طور کامل انجام دادیم و حتی یک واحد مسکونی پشت خط هم نداریم که تسهیلات نگرفته باشد. از ابتدای نهضت ملی مسکن تا کنون ۲۷ هزار میلیارد تومان پرونده تسهیلات نهضت ملی مسکن به بانک سپه معرفی شده که پرونده‌ها به نسبت پیشرفت تا کنون از تسهیلات برخوردار شده‌اند.

مدیرعامل بانک سپه همچنین گفت: ۵ هزار میلیارد تومان هم برای مسکن روستایی و ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای وام ودیعه مسکن پرداخت کردیم و در مجموع بیش از ۳۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از طرف بانک سپه برای مسکن ودیعه و نهضت ملی مسکن پرداخت کرده‌ایم.

وی این را هم گفت: پرونده‌هایی که به بانک در نهضت ملی مسکن معرفی شده‌اند در دست اقدام است و به نسبت پیشرفت پروژه تسهیلات می‌گیرند چون وام‌های مسکن در طول ۳ سال و بر اساس پیشرفت پروژه پرداخت می‌شود.

ابراهیمی همچنین در مورد تسهیلات  اشتغال گفت: در زمینه اشتغال روستایی و خوداشتغالی بانک سپه بر اساس رسالت بانکداری خرد در زمینه ایجاد اشتغال هم سرآمد است و بخش قابل توجهی از اعتبارات خرد این بانک صرف ایجاد اشتغال می‌شود به‌گونه‌ای که پرونده‌هایی که از سوی کمیته امداد امام خمینی معرفی شده‌اند ۹۴ درصد به دریافت تسهیلات منجر شده و ۶ درصد هم خود متقاضیان و کمبود مدارک و مشکلات همراه بوده‌اند و در این زمینه ۱۸۰۰میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال از طرف بانک سپه پرداخت شده است.

[پایان پیام]


منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.