HERE کنسرسیوم نقشه ها در حال حرکت به جلو

0

مدیر اجرایی دایملر گفت یک کنسرسیوم خودروسازی آلمانی که تجارت نقشه‌برداری دیجیتال HERE را کنترل می‌کند در حال مذاکره با اعضای جدید بالقوه است.

در آگوست سال گذشته، خودروسازان آلمانی BMW، آئودی و مرسدس با پرداخت 2.5 میلیارد یورو (2.8 میلیارد دلار) برای خرید کسب و کار نقشه‌های با کیفیت بالای نوکیا، در گامی برای توسعه خودروهای خودران موافقت کردند.

رویترز گزارش داد که این معامله در ماه دسامبر بسته شد و خودروسازان آلمانی مذاکرات را با اعضای بالقوه جدید آغاز کردند.

«اگر شرکت‌هایی وجود دارند که در حال حاضر انگشت خود را بالا می‌برند، پس این سریع و خوشایند است. من فکر نمی‌کنم تا زمانی که اولین شرکت تعهدی الزام‌آور برای پیوستن بدهد، زمان زیادی طول بکشد.» دیتر زتچه در یک رویداد رانندگی مرسدس بنز در پرتغال افزود.

کسب و کار نقشه برداری HERE به سرمایه گذاری های بیشتری نیاز دارد تا برای استفاده به عنوان ابزار ناوبری برای خودروهای خودران قابل استفاده باشد. پیوستن خودروسازان بیشتری به کنسرسیوم به طور بالقوه هزینه را بین اعضای بیشتری تقسیم می‌کند و می‌تواند حجم اطلاعات ترافیکی را که از وسایل نقلیه در جاده به نقشه ارسال می‌شود، بهبود بخشد.

هفته گذشته، خودروسازان رنو-نیسان و تامین کننده کانتیننتال گفتند که در حال بررسی سهامی در کنسرسیوم نقشه برداری HERE هستند.

سیستم‌های نقشه‌برداری هوشمند مبنایی هستند که خودروهای خودران، متصل به شبکه‌های بی‌سیم، می‌توانند عملکردهایی مانند محاسبه مجدد مسیر به نزدیک‌ترین ایستگاه شارژ الکتریکی یا اطراف ترافیک یا تصادف را انجام دهند.

گفتگوها با اشخاص ثالث تنها در دو ماه گذشته آغاز شد زیرا کنسرسیوم قبل از صحبت با سایر شرکا تا پایان معامله منتظر ماند. Zetsche گفت: داشتن تنها سه عضو در کنسرسیوم، مذاکرات برای بستن معامله را ساده‌تر کرد.

“علاقه فقط به رنو-نیسان و کانتیننتال محدود نخواهد شد.”

تحلیلگران Exane BNP Paribas تخمین زده اند که خدمات خودران و خودروهای متصل می تواند به یک بازار 50 میلیارد دلاری تبدیل شود.

پس از اینکه رقیب اینترنتی آلفابت از نمونه اولیه خودروی خودران پرده برداری کرد، خودروسازان آلمانی تصمیم گرفتند با هم متحد شوند تا برای این دارایی مناقصه کنند تا برنامه های خودروهای خودران را تسریع بخشند.

اکنون دایملر آماده گسترش تجارتی است که اساس نقشه‌های تعاملی را تشکیل می‌دهد، که شامل داده‌های زنده در جریان ترافیک است که توسط هزاران حسگر در خودروهای BMW، آئودی و مرسدس بنز جمع‌آوری شده است.

زتچه گفت: “روشن است که ما می خواهیم این پلتفرم را به شدت گسترش دهیم، ما ابزارهای لازم را برای انجام این کار در دسترس قرار خواهیم داد.”

“مذاکراتی با صنعت ارتباطات راه دور در مورد چگونگی گسترش دسترسی به شبکه های 5G فوق العاده پرسرعت وجود دارد.”

زتچه گفت مرسدس بنز، بی ام و و آئودی همچنین در حال ارزیابی هستند که آیا همکاری آنها در نقشه ها می تواند گسترش یابد.

وقتی به ناوبری مربوط می شود، ما تقریباً نیازهای یکسانی داریم. با تعیین استانداردهای ارتباطی، به زبانی که باید صحبت کنیم و چه سیگنال هایی ارسال کنیم، می توانیم با هم تصمیم بگیریم.

دایملر به‌دنبال متخصصان نرم‌افزار و فناوری اطلاعات است تا به توسعه کسب‌وکارهای دیجیتالی خود، از جمله از طریق تصاحب بیشتر، کمک کنند.

زتچه گفت: «برای دسترسی به منابع مناسب، ما به خرید ادامه خواهیم داد.

دایملر قبلاً برنامه MyTaxi را خریداری کرده است و هرگونه معامله بیشتر در مورد خرید شرکت های کوچکتر خواهد بود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.