SAPCO، IKD از جدیدترین محصولات رونمایی کرد

0

سپکو و ایران خودرو دیزل در نمایشگاه توانمندی های خودرویی ایران که هفته گذشته برگزار شد، توانمندی های خود را به نمایش گذاشتند و از جدیدترین محصولات خود رونمایی کردند    

بر اساس اطلاعیه روز یکشنبه IKCO، شرکت ساپکو، زیرمجموعه قطعات خودرو ایران نیز دستاوردهای زنجیره تامین خود را به نمایش گذاشت.

این نمایشگاه که از 28 فوریه تا 2 مارس برگزار شد، به دنبال جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی و ایجاد دور جدیدی از همکاری‌های بین‌المللی با شرکای احتمالی بود.

جذب سرمایه داخلی برای تولید 30 قطعه خودرو از اهداف اصلی این گروه در نمایشگاه بود.

ساپکو قصد دارد از طریق فرآیند نمونه سازی سریع، قطعاتی برای محصولات آتی IKCO تولید کند، از جمله فرمان جدیدی برای پژو 207 که تولید آن به تازگی شروع شده است.

همچنین آخرین نوآوری های خود را در رویکردهای مختلف در زمینه تحقیقات، محیط زیست و همچنین لجستیک در طول نمایشگاه به نمایش گذاشت.

ساپکو همچنین کارگاه های نوآورانه ای را برای دانش آموزان مدارس و دانشگاه ها و همچنین برای ایجاد ارتباط بین دانشگاهیان و کارشناسان خودرو در حاشیه این نمایشگاه برگزار کرد.

این کارگاه ها بر روی فناوری های مدرن در موتورهای توربوشارژ بنزینی و موتورهای دیزلی LCV، سیستم های مختلف ترمز، نقش فناوری نانو و فناوری های الکترونیکی در صنعت خودرو متمرکز بودند.

مانند نمایشگاه های قبلی، مرکز فناوری نانو ساپکو نقش کلیدی در این نمایشگاه داشت.

کتاب‌ها، مقالات و مجلات حرفه‌ای جدید در صنعت خودرو نیز در دستور کار ساپکو قرار دارند.

 شرکت‌های وابسته IKD

IKD، بازوی صنعتی تولیدکننده ملی خودرو، مرسدس بنز Actros 1844، اتوبوس مصرف کننده گاز طبیعی C1230 و کامیون واگن هود با موتور 0457 را رونمایی کرد.

اینها به اتوبوس‌های C1230 و C1836، Axor، Foton، کمپرسور کامیون Arena، وانت و آمبولانس می‌پیوندند.

شرکت های زیرمجموعه IKD از جمله شرکت موتورسازی دیزل ایران نیز در این نمایشگاه حضور داشتند.

برخی از جدیدترین محصولات آن که به عنوان بخشی از عملیات مشترک جدید با مرسدس بنز راه اندازی شده اند، شامل چهار نوع موتور بنزینی با استانداردهای آلایندگی یورو 3، EEV5 و یورو 6 است.

گروه جدید همچنین متعهد به تولید موتورهای 904T، 906T، 936 و 457 با شرکت آلمانی است.

شرکت دیگری به نام چرخشگر وابسته به IKD نیز در زمینه تولید گیربکس خودروهای تجاری فعالیت دارد و این موضوع در نمایشگاه خودرو اعلام شد.

در طول این نمایشگاه، این شرکت جدیدترین گیربکس های اتوماتیک ZF آلمان، گیربکس های اتوماتیک AS Tronic برای اتوبوس های حمل و نقل شهری و همچنین گیربکس Eco Split 4 برای اتوبوس ها و کامیون ها را به نمایش گذاشت.

بر اساس توافقات انجام شده به زودی بومی سازی و صادرات گیربکس های مذکور آغاز خواهد شد. چرخشگر همچنین آخرین گیربکس L90 (لوگان) خود را برای اولین بار در این رویداد به نمایش گذاشت.

واردات گیربکس در دو ماه آینده به پایان می رسد، زیرا این شرکت قرار است تولید کامل خود را در داخل ایران آغاز کند – امیدوارم مشکل کمبود عرضه را پر کند.

ارائه دهنده خدمات پس از فروش IKD، گواه، یکی دیگر از شرکت کنندگان بود. این شرکت در این مراسم خدمات خود را برای خودروهای حمل و نقل و آتش نشانی ارائه کرد. کلیه عملیات شرکت سمند ترابر توسط گواه انجام می شود.

شرکت مهر خودرو وابسته به شرکت آی‌کد و تامین قطعات موتور در این نمایشگاه قطعات دنده‌ای و اکسل‌های خود را به نمایش گذاشت. نسل جدید اکسل مرسدس از جمله محصولات اصلی مهور خودرو است.

مجموعه ای از قطعات و اجزای فرمان از دیگر مواردی بود که توسط این شرکت در طول نمایشگاه به نمایش گذاشته شد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.