آئودی در آشفتگی

0

آئودی در حال بررسی اخراج چهار عضو هیئت مدیره به عنوان هشداری به مدیر عامل، روپرت استدلر، به دنبال اطلاعات فاش شده مبنی بر اینکه شرکت می‌دانست در تست‌های آلایندگی تقلب می‌کند.

به گفته روزنامه مالی آلمانی Handelsblatt، دیتمار وگنرایتر، مدیر فروش و بازاریابی، هوبرت ویتل، مدیر تولید، اکسل استروتبک، مدیر امور مالی و توماس سیگی، رئیس پرسنل ممکن است از سمت خود برکنار شوند.

این روزنامه روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که Stadler به لطف حمایت خانواده های پورشه و پیچ که گروه فولکس واگن مادر آئودی را کنترل می کنند، پست خود را حفظ خواهد کرد.

استدلر بیش از ۱۰ سال است که مدیرعامل آئودی بوده است. از ماه مارس که بازرسان آلمانی در رابطه با رسوایی دیزل به دفاتر آئودی یورش بردند، مدیریت او در مورد نقش آئودی در تقلب آلایندگی گروه فولکس‌واگن مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

آئودی همچنین از هدف یک‌باره Stadler برای تبدیل شدن به رهبر جهانی در فروش خودروهای لوکس تا سال ۲۰۲۰ فاصله زیادی دارد. فروش خودروهای جهانی آن در نیمه اول با ۴.۷ درصد کاهش به ۹۰۸۹۵۰ دستگاه رسید، پس از برند شماره ۲ BMW که حجم آن ۱.۰۴ میلیون بود، ۵.۲ افزایش یافت. ٪ و برند مرسدس که فروش آن ۱۴ درصد افزایش یافت و به ۱.۱۴ میلیون رسید.

فروش آئودی در چین، بزرگترین بازار آن، در نیمه اول پس از اینکه این برند تصمیم گرفت راه اندازی دومین سرمایه گذاری مشترک با SAIC را بررسی کند، ۱۲ درصد کاهش یافت و باعث شورش نمایندگان FAW-Volkswagen/Audi شد.

روز جمعه، آئودی گفت تا ۸۵۰۰۰۰ خودروی دیزلی را برای به‌روزرسانی نرم‌افزار کنترل آلاینده‌های خودرو فراخوان خواهد کرد.

گروه فولکس‌واگن در سال‌های اخیر متحمل خسارات سنگینی شده است، با این حال، این گروه در تلاش است تا با برنامه‌های خود برای ارتقای خودروهای انرژی سبز پیش برود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.