آدانی هند پس از تحقیقات بیشتر در مورد گزارش هیندنبورگ از دادگاه عالی معاف می شود

0

آژانس هندی پس از ادعای استفاده نادرست از پناهگاه های مالیاتی و دستکاری سهام در سال گذشته، در حال بررسی این گروه بود.

دادگاه عالی هند می گوید که گروه آدانی نیازی به انجام تحقیقات بیشتر فراتر از بررسی های فعلی ندارد. تنظیم کننده بازار، تسکین بزرگی برای این شرکت که به دلیل اتهامات یک فروشنده کوتاه فروش مستقر در ایالات متحده به شدت آسیب دیده است.

هیئت بورس و اوراق بهادار هند (SEBI) در حال بررسی گروه آدانی، به رهبری میلیاردر گاوتام آدانی، پس از تحقیقات هیندنبورگ در ژانویه ۲۰۲۳، استفاده نادرست از بهشت ​​های مالیاتی و دستکاری سهام توسط گروه.

گروه آدانی این اتهامات را رد کرد، اما گزارش هیندنبورگ همچنان ۱۵۰ میلیارد دلار از ارزش بازار سهام آن را کاهش داد.

اگرچه در ماه‌های اخیر با جلب حمایت بانکداران و سرمایه‌گذاران، برخی از اعتماد سرمایه‌گذاران بازگشته است، گزارش هیندنبورگ و بررسی‌های نظارتی بر معاملات تجاری و شهرت.

دادگاه عالی که در مورد پرونده‌های مطرح شده توسط اصحاب دعوای عمومی که به دنبال یک تیم تحقیقاتی ویژه برای بررسی موضوع هستند، روز چهارشنبه گفتند “واقعیت‌های این پرونده تضمین کننده چنین تغییری نیست، حتی اگر دادگاه اختیارات انتقال تحقیقات را داشت.

حکم نشان می‌دهد که خطر قانونی یا نظارتی افزایشی بر روی گروه آدانی فراتر از تحقیقات فعلی SEBI وجود نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، با بازتاب این دیدگاه، سهام شرکت‌های مختلف گروه آدانی با افزایش ۹.۱ درصدی Adani Energy Solutions، Adani Total Gas 7.1 درصد، Adani Green Energy با جهش ۵.۵ درصدی و کسب و کار شاخص Adani Enterprises 2.6 درصد افزایش یافت. .

دادگاه عالی، که بر تحقیقات SEBI نظارت می‌کرد، همچنین گفت که نیازی به دستور هیچ تغییری در قوانین افشای این کشور برای وجوه خارجی نیست.

هیندنبورگ مدعی شده بود که سهامداران آدانی در خارج از کشور برای نقض برخی از قوانین SEBI مورد استفاده قرار گرفته‌اند، حتی اگر این شرکت معتقد است که از همه قوانین پیروی می‌کند.

پس از حکم دادگاه عالی، گوتام آدانی در توییتر X، که قبلاً در توییتر بود، گفت که رای دادگاه نشان می‌دهد که حقیقت پیروز شده است و “مشارکت این گروه در داستان رشد هند ادامه خواهد داشت”.

دیون چوکسی، مدیر عامل شرکت KRChoksey Shares and Securities Pvt Ltd، یک کارگزار، گفت: «با ارسال این حکم، سرمایه‌گذاران جهانی اعتماد بیشتری به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت خواهند داشت.

تنظیم کننده قبلاً به دادگاه عالی اطلاع داده بود که بر اساس نتیجه تحقیقات خود اقدام مناسب را انجام خواهد داد. دادگاه روز چهارشنبه به SEBI سه ماه فرصت داد تا تحقیقات خود را تکمیل کند.

دیوان عالی همچنین گفت که نیازی به مداخله در مقررات جاری حاکم بر سرمایه گذاران خارج از کشور شرکت های هندی ندارد. SEBI این مقررات را در ژوئن با سخت‌تر کردن افشاگری‌ها برای شفاف‌سازی ساختارهای شرکتی سخت‌تر کرد.

طبق قانون هند، هر شرکتی باید ۲۵ درصد از سهام خود را در اختیار سهامداران عمومی قرار دهد تا از دستکاری قیمت جلوگیری شود، اما هیندنبورگ ادعا کرد که برخی از سهامداران آدانی در خارج از کشور برای نقض این قانون استفاده شده اند. آدانی گفته است که با تمام قوانین مطابقت دارد.

این دادگاه در روز چهارشنبه، در حالی که از موضع نظارتی SEBI در مورد افشای پورتفولیوهای خارجی حمایت می‌کند، گفت: «رویه‌ای که برای رسیدن به شکل فعلی مقررات دنبال می‌شود، از بی‌نظمی رنج نمی‌برد».

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.