آزمون جی مت برای چه افرادی مناسب است؟

0

قبل از پرداختن به اینکه آیا باید GMAT شرکت کنید یا خیر و اینکه آیا این انتخاب برای شما مناسب است، ضروری است که هدف و مخاطب هدف این آزمون مشهور را درک کنید. درک اینکه GMAT برای چه کسانی در نظر گرفته شده است، پایه و اساس تصمیم گیری آگاهانه در مورد اینکه آیا باید این امتحان را به عنوان یک پله در آموزش مدیریت خود شرکت کنید، ایجاد می کند. بیایید روشن کنیم که چه کسانی می توانند از شرکت در GMAT سود ببرند و چگونه می تواند درها را به سمت فرصت های هیجان انگیز باز کند.

آزمون GMAT یک پیش نیاز برای فارغ التحصیلان مشتاق در برنامه های مدیریتی متنوع است

همانطور که GMAC بیان می کند، “امتحان GMAT بهترین قدم اول شما به سمت یک حرفه موثر است.” با بیش از ۷۷۰۰ برنامه کسب و کار و مدیریت در سراسر جهان که نمرات GMAT را می پذیرند، این آزمون استاندارد انتخاب ارجح برای رهبران مشتاق کسب و کار است که به دنبال پذیرش در دانشگاه تجاری مشهور هستند. آزمون GMAT به شما این امکان را می دهد که مهارت هایی را که در کلاس درس کسب و کار اهمیت بالایی دارند را نشان دهید. از آنجایی که برنامه ‌های تجاری، از جمله MBA، MiM و سایر برنامه‌ های مدیریتی، دارای برنامه‌ های درسی دقیق هستند، کمیته ‌های پذیرش به دنبال این اطمینان هستند که نامزدها نه تنها از استعداد شرکت کردن برخوردارند، بلکه ظرفیت رسیدگی به خواسته‌ های دوره را نیز دارند.

نمره GMAT بالا به عنوان گواهی برای آمادگی شما برای این برنامه ها عمل می کند. یکی از عوامل کلیدی که به محبوبیت آزمون GMAT کمک می کند، پذیرش گسترده آن است. این تنها به برنامه های MBA محدود نمی شود. همچنین توسط برنامه های کارشناسی ارشد متعدد در مدیریت، مانند MiM (کارشناسی ارشد در مدیریت)، MieM (کارشناسی ارشد در کارآفرینی و مدیریت)، و برنامه های تجزیه و تحلیل کسب و کار، و غیره شناخته شده است.

آیا باید در GMAT شرکت کنم؟

با افزایش تعداد دانشگاه هایی که GMAT را اختیاری می کنند، تصمیم برای شرکت در آزمون به دو چیز اصلی بستگی دارد: دانشگاه هدف و رزومه شما. به عنوان یک قاعده کلی، هر چه دانشگاه کسب و کار مورد نظر شما رقابتی تر و عالی تر باشد، دلایل قانع کننده تر برای گرفتن GMAT و هدف برای کسب نمره بالا است. از طرف دیگر، اگر نمایه کلی شما استثنایی است، نیاز به GMAT ممکن است کمتر فوری باشد، اما همچنان توصیه می شود که تمام مزایای بالقوه GMAT را در نظر بگیرید تا تصمیمی آگاهانه در مورد اینکه آیا باید آن را بگیرید یا خیر. بیایید یکی از این دلایل را ببینیم:

۱. GMAT تنها آزمونی است که به طور خاص برای برنامه های مرتبط با مدیریت طراحی شده است که به طور گسترده پذیرفته می شود.

۲. نمره GMAT بالا برای ورود به یک دانشگاه عالی کسب و کار ضروری است.

۳. نمره GMAT بالا شانس شما برای گرفتن بورسیه را افزایش می دهد.

۴. نمره GMAT بالا منجر به حقوق بهتر در فوق دکتری MBA می شود.

آمادگی آزمون جی مت

با توجه به موارد گفته شده اگر متقاضی شرکت در آزمون جی مت هستید بهتر است قبل از شرکت در این آزمون در دوره آمادگی آزمون جی مت شرکت کنید.

موسسه زبان دهخدا در یک دوره ۱۰ جلسه ای به صورت خصوصی آنلاین یا حضوری به متقاضیان این آزمون کمک می کند تا خود را برای شرکت در این آزمون آماده نمایند.

برای شرکت در این دوره ابتدا باید تعیین سطح شوید و در صورت داشتن حداقل سطح B2 می توانید در این دوره شرکت کنید در غیر این صورت باید در دوره های زبان عمومی موسسه شرکت کنید تا به سطح مورد نظر برسید.

این دوره شما را کامل با نحوه شرکت در آزمون، سوالات متنوع و نحوه پاسخ گویی به آن ها و همچنین مدیریت زمان آزمون برای دریافت بهترین نتیجه آماده خواهد کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.