آسفالت به باتری ها کمک می کند تا سریعتر شارژ شوند

0

تحقیقات ایالات متحده نشان می دهد که باتری های لیتیومی می توانند با استفاده از آسفالت ۱۰ تا ۲۰ برابر سریع تر شارژ شوند.

بی بی سی گزارش داد که دانشمندان دانشگاه رایس با ساختن یکی از اجزای باتری با استفاده از کربن مشتق شده از مایع چسبناک، زمان شارژ را افزایش دادند.

به گفته محققان، در آزمایش‌ها، باتری‌های ساخته شده با آسفالت در عرض چند دقیقه با قدرت کامل شارژ می‌شوند.

آنها همچنین دریافتند که استفاده از آسفالت مانع از تشکیل رسوباتی می شود که می توانند عمر باتری را کوتاه کنند.

پروفسور جیمز تور، سرپرست آزمایشگاهی که باتری‌ها را توسعه داده است، گفت: «ظرفیت این باتری‌ها بسیار زیاد است.

او افزود: «آنچه که به همان اندازه قابل توجه است این است که می‌توانیم آنها را از شارژ صفر به شارژ کامل در پنج دقیقه برسانیم، به جای دو ساعت یا بیشتر که برای باتری‌های دیگر نیاز است.

تیم رایس برای ساخت باتری های خود از کربن به دست آمده از آسفالت استفاده کرد که با نانوروبان های گرافن مخلوط شده و سپس با فلز لیتیوم پوشانده شد.

تور گفت که فرآیند تولید پشت این رویکرد جدید ساده‌تر از تکنیک‌های قبلی است که برای ساخت باتری‌های شارژ سریع توسعه داده بود.

تیم رایس نمونه اولیه باتری ها را در صدها چرخه شارژ و دشارژ قرار داده است تا از پایداری فناوری اطمینان حاصل کند.

این آزمایش همچنین نشان داد که باتری‌ها کمتر از ساختارهایی به نام «دندریت‌های لیتیومی» رنج می‌برند که می‌توانند به تدریج از طریق دستگاهی پخش شوند که عمر آن را محدود می‌کند.

شک در مورد تحقیقات برنج

جزئیات این تحقیق در مجله علمی ACS Nano فاش شد. گروه Rice تنها یکی از بسیاری از فناوری‌های در حال توسعه شارژ سریع‌تر است.

اوایل سال جاری، استارت آپ باتری StoreDot اعلام کرد که باتری های شارژ سریع خود را در سال ۲۰۱۸ معرفی خواهد کرد، اگرچه برخی از تحلیلگران در مورد ادعاهای آن تردید داشتند. تسلا، کوالکام و بسیاری دیگر نیز در حال کار بر روی راه‌هایی برای افزایش سرعت شارژ هستند.

بن وود از مشاوره CCS Insight تردیدهایی در مورد تحقیق برنج ابراز کرد.

او گفت: “ما تعداد زیادی از این ادعاها را می بینیم و من از طریق تجربه آموخته ام که در مورد آنها بسیار محتاط باشم.” و افزود که علم فیزیک اغلب مانع از شارژ سریع باتری ها می شود.

همچنین، او افزود، از آنجایی که مردم اکنون تلفن های خود را برای مدت طولانی تری نگه می دارند، ممکن است از ایده فناوری هایی که آنها را مجبور به تعویض تلفن خود زودتر از زمان برنامه ریزی کرده بودند یا مجبور به پرداخت هزینه برای تعویض باتری کند، خوششان نیاید.

استوارت مایلز، موسس و رئیس وب‌سایت خبری فناوری Pocket-lint، نسبت به این تحقیق خوش‌بین‌تر بود.

او گفت: «از آنجایی که تقاضاهای ما در مورد باتری‌ها قوی‌تر و قوی‌تر می‌شوند، اطمینان از اینکه باتری‌ها می‌توانند سریع‌تر شارژ شوند، در خط مقدم تمرکز همه است.

«بسیاری از کارهایی که ما با فناوری خود انجام می‌دهیم به خاطر قابلیت‌های باتری محدود می‌شود، اما فقط تصور کنید اگر بتوانیم تلفن‌ها یا رایانه‌های خود را به همان روشی که خودروهای خود را با سوخت شارژ می‌کنیم، به چه چیزی دست پیدا کنیم.»

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.