آمادگی ایران و عراق برای دستیابی به تجارت ۴۰ میلیارد دلاری در بلندمدت

0

به گزارش ایران اکونومیست ، «مهدی ضیغمی» امروز (سه‌شنبه) در دومین همایش مشترک بازرگانی ایران و عراق خاطرنشان‌کرد: ایران در ۴۰ سال گذشته و به‌ویژه یک دهه اخیر تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار گرفته، اما در همین مدت به دستاوردهای خوبی در زمینه فناوری و صنعتی رسیده است که آمادگی انتقال آنها برای توسعه پروژه‌های صنعتی عراق را دارد.

وی افزود: همچنین از طرف وزارت صمت و دولت ایران حمایت همه‌جانبه برای توسعه صنعتی کشور عراق را تا سال ۲۰۳۵ اعلام می‌کنیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت: برای رسیدن به این اهداف، چالش‌ها و مسائلی وجود دارد که امیدواریم با حل مسائل لجستیک و تراکنش‌های مالی بتوانیم به اهدافی که توسط رؤسای جمهوری دو کشور ترسیم شده، دست یابیم.

وی تاکید کرد: مهمترین موضوع در کمیته مشترک بازرگانی ایران و عراق بررسی برنامه‌ها، زیرساخت‌ها و راهکارهای توسعه تجاری کشور و دستیابی به تجارت ۲۰ میلیاردی و رسیدن به تجارت ۴۰ میلیارد دلاری در بلندمدت است.

این مقام مسوول تصریح‌کرد: در این کمیته، همچنین راهکارهای برقراری توازن تجاری و اقداماتی که دو کشور می‌توانند برای تحقق آن انجام دهند، مورد توجه قرار گرفته است.

ضیغمی اظهار داشت: در کمیته مشترک درباره رفع ممنوعیت‌های تجاری و استانداردی بین دو کشور تبادل نظر و درخصوص موضوع لجستیک و تبادلات تجاری برای رسیدن به تجارت ۲۰ میلیارد دلاری نیز مباحثی مطرح شد.

وی افزود: بررسی مشکلات شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی نیز باید در این کمیته مورد توجه قرار گرفته و امیدواریم موضوعات و مسائل مربوط به بازارچه‌های مرزی نیز مورد تدقیق قرار گیرد.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران تصریح‌کرد: معتقدم با برگزاری جلسات منظم از جمله کمیته مشترک بازرگانی دو کشور می‌توانیم به اهداف تجاری دست یابیم و مسائل و مشکلات را حل کنیم.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.