آمریکا ۳ شهروند چین را به دلیل هک متهم کرد

0

سه شهروند چینی امروز به جرایم سایبری متهم شدند و متهم به هک کردن سه شرکت – Moody’s Analytics، Trimble و Siemens – برای سرقت گیگابایت اطلاعات حساس و اسرار تجاری شدند.

به گزارش فوربس، وزارت دادگستری ایالات متحده گفت که این افراد بخشی از سازمانی به نام شرکت فناوری اطلاعات گوانگژو بو یو (بویوسک) بودند که توسط محققان امنیت سایبری به یکی از پیشرفته‌تر و فعال‌تر گروه‌های جاسوسی تحت حمایت دولت چین مرتبط شده است.

متهمان توسط وزارت دادگستری دوشنبه با نام های وو ینگژو، دونگ هائو و شیا لی معرفی شدند. بر اساس کیفرخواست، به نظر می‌رسد که زیمنس، غول فناوری اطلاعات، بیشترین ضربه را خورده است، زیرا هکرها ۴۰۷ گیگابایت داده از کسب‌وکارهای انرژی، فناوری و حمل‌ونقل آن را به سرقت برده‌اند.

این افراد در سال ۲۰۱۶ به هک کردن Trimble متهم شدند، زمانی که این شرکت در حال طراحی فناوری ناوبری ماهواره ای دقیق تر بود. آنها متهم به سرقت حداقل ۲۷۵ مگابایت داده از جمله اسرار تجاری مربوط به آن فناوری شدند.

در مورد Moody’s، وزارت دادگستری گفت که شرکت تحلیل مالی در سال ۲۰۱۱ هک شد، زمانی که گفته شد متهمان ایمیل شرکت را به خطر انداخته اند تا نامه های یک کارمند برجسته را به حساب های خود ارسال کنند.

به گفته وزارت دادگستری، که لی یک کارمند بود، هر دو وو و دونگ از بنیانگذاران و سهامداران Boyusec بودند. ایالات متحده گفت که همه ساکنان گوانگژو بودند و متهم به استفاده از ایمیل‌های فیشینگ نیزه‌ای برای دسترسی به شبکه‌های مختلف بودند.

Boyusec قبلاً با یک گروه هکر معروف به نام‌های مختلف از جمله APT3 و Gothic Panda مرتبط بوده است که به نوبه خود با وزارت امنیت دولتی چین در ارتباط بوده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.