آمریکا ۵۰۰ هدف مرتبط با روسیه را در آستانه سالگرد جنگ اوکراین تحریم کرد

0

ایالات متحده بیش از ۵۰۰ هدف مرتبط با روسیه را در پاسخ به تهاجم به اوکراین دو سال پیش و مرگ آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان در زندان.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده روز جمعه گفت که واشنگتن همچنین محدودیت های صادراتی جدیدی را برای نزدیک به ۱۰۰ نهاد به دلیل ارائه حمایت از روسیه و اقداماتی برای کاهش بیشتر درآمدهای انرژی روسیه اعمال کرده است.

نهادها و بخش‌های مورد هدف شامل سیستم پرداخت میر روسیه، موسسات مالی روسیه و پایگاه صنعتی نظامی آن، دور زدن تحریم‌ها و تولید انرژی در آینده است و همچنین شامل مقاماتی می‌شود که گمان می‌رود در مرگ ناوالنی، خزانه‌داری و دولت دست داشته باشند. بخش ها گفتند.

این تدابیر نشان‌دهنده بزرگ‌ترین بخش از مجازات‌ها از زمان حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲، و پس از یک سری دستگیری ها و کیفرخواست های جدید که وزارت دادگستری ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد و تجار روسی از جمله رئیس دولت را هدف قرار داده است- متعلق به VTB Bank، دومین بانک بزرگ روسیه.

بایدن درباره تحریم‌ها گفت: «آنها مطمئن خواهند شد که پوتین بهای سنگین‌تری را برای تجاوزات خود در خارج از کشور و سرکوب در داخل می‌پردازد.

محدودیت‌های اقتصادی جدید پس از آن صورت گرفت که کاخ سفید این هفته اعلام کرد که در حال آماده‌سازی مجازات “عمده” پس از مرگ ناوالنی، برجسته ترین منتقد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک مستعمره کیفری قطب شمال.

بایدن روز پنجشنبه، پس از دیدار با یولیا، بیوه ناوالنی و دختر داشا در کالیفرنیا، گفت که “ما فردا تحریم‌هایی را علیه پوتین، که مسئول مرگ او است، اعلام خواهیم کرد”.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.