آینده بانکی ، Fintechs در مرکز صحنه قرار می گیرد

0

دومین و آخرین روز از بزرگترین رویداد بانکداری الکترونیک در ایران با حضور چند سخنران اصلی بین المللی، شامل چندین رویداد جانبی و کارگاه آموزشی، روز سه شنبه برگزار شد.

در حالی که باز شدن روز هفتمین کنفرانس بانکداری الکترونیک و سیستم های پرداخت که توسط پژوهشکده پولی و بانکی با حضور چند تن از مقامات عالی رتبه برگزار شد، روز دوم با سخنرانی جنا هوی چینگ از مالزی در مورد فین تک ها و بانکداری آغاز شد. مقررات.

او یک توسعه دهنده اکوسیستم و چشم انداز فین تک با شرکت اقتصاد دیجیتال مالزی است – یک آژانس دولتی که در سال ۱۹۹۶ راه اندازی شد تا در تحول اقتصاد دیجیتال مالزی پیشگام باشد.

از آنجایی که این سازمان از تامین مالی اسلامی در مرکز فین‌تک خود استفاده می‌کند، چینگ همچنین از ایران و مالزی به عنوان بازیگران مهم در زمینه بانکداری اسلامی یاد کرد که هر دو اقتصادهای در حال توسعه نیز هستند.

این کارشناس مالزیایی از پتانسیل‌های فین‌تک‌ها در کمک به مردم، به‌ویژه افرادی که در مناطق روستایی هستند، راه‌های بهبود بانکداری و نحوه آشنایی نهادهای نظارتی با استفاده از محیط سندباکس که در حال حاضر توسط کشورش استفاده می‌شود، صحبت کرد.

بعدی برت کینگ، آینده پژوه استرالیایی بود که با آثاری مانند بانک ۳.۰ به یک نویسنده بین المللی پرفروش تبدیل شده است.

با این حال، بنیانگذار Moven، یک استارتاپ بانکداری تلفن همراه مستقر در نیویورک، در تهران بود تا در مورد بانکداری ۴.۰ یا آینده نه چندان دور بانکداری صحبت کند که به گفته وی، به صورت کاملا مجازی انجام خواهد شد و ناقوس مرگ را به صدا در خواهد آورد. برای شاخه های فیزیکی تا سال ۲۰۳۰.

توصیه اصلی او به بانکداران این بود که از افرادی مانند جک ما، غول تجاری چینی، و ایلان ماسک، همتای آمریکایی او پیروی کنند، که هر دو از روش های تفکر اصول اولیه برای توسعه مشاغل بسیار سودآور استفاده کرده اند.

تفکر اصولی اولیه، عمل به جوشاندن مفاهیم به اصول اساسی آنها و کار از پایه بر اساس آنها است، در مقابل وارد کردن اجزا و تغییرات جدید به همان چیزهای قدیمی و استدلال با قیاس.

کینگ پیش‌بینی کرد: «در سال ۲۰۲۵، بزرگ‌ترین بانک جهان، هیچ یک از بانک‌های بزرگی که اکنون می‌شناسید، نخواهد بود. جهان.

به گفته نویسنده بانک آینده ۴.۰ – که انتظار می رود در ماه آوریل در سطح جهانی منتشر شود، این شرکت با موفقیت به روند فعلی خود در گسترش بانکداری تلفن همراه ادامه خواهد داد، که قبلاً بدون مراجعه به شعبه به میلیون ها نفر خدمات بانکی ارائه کرده است. تا قبل از سال ۲۰۲۵ حداکثر ۳ میلیارد مشتری خواهد داشت.

آینده دیجیتال

پل سومرین، رئیس فناوری و تحول ارنست اند یانگ برای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، در این گردهمایی در مورد بانکداری مرکزی، کوچک شدن یا گسترش آن و چالش های اصلی آن از نظر استراتژی تجاری، استراتژی فروشنده و تحویل، طراحی فنی سخنرانی کرد. ، حاکمیت برنامه و مدیریت تغییر.

او معتقد است که تبدیل بانک‌ها به نهادهای کاملاً دیجیتالی «پلی بسیار دور» برای وام دهندگان ایرانی تثبیت شده در حال حاضر خواهد بود، اما افزود که حرکت به سمت دیجیتالی شدن احتمالی است که آنها باید در سطح خودشان دنبال کنند.

این رویداد همچنین میزبان ارائه‌های کوچکتر، بحث‌ها و کارگاه‌های آموزشی در مورد چشم‌انداز آینده سیستم پرداخت ایران، تحول شعب، IFRS، تجزیه و تحلیل رسانه‌های اجتماعی، PSD2، بانکداری باز، نوآوری در صنایع مالی، رگ‌تک، اینترنت اشیا، بلاک چین، استانداردهای FATF و مبارزه با تقلب

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.