“آینده بهتر”: Ayodhya هند با راه اندازی معبد رام شاهد رونق تجارت است

0

آیودیا، هند – کشتی ۱۳ کیلومتری در اطراف معبد جنجالی رام در شمال هند شهر آیودیا با چراغ‌های درخشان روشن شده است، دیوارهای این منطقه با نقاشی‌های دیواری پوشیده شده است زیرا شهر برای مراسم ۲۲ ژانویه آماده می‌شود مراسم تحلیف توسط نخست وزیر نارندرا مودی.

اما راجش مجهی زمانی برای لذت بردن از زیبایی شهر ندارد زیرا او در حال کار اضافی برای چاپ بنرهایی است که برای تبلیغات کنار جاده ای برای مراسم تقدیس استفاده می شود. او همچنین از سفارشات عظیمی از ماکت های چوبی کنده کاری شده مینیاتوری معبد رام که در حال حاضر در دست ساخت است، عقب مانده است.

این مرد ۳۸ ساله می گوید که کسب و کارش در شش ماه گذشته نزدیک به ۳۰ درصد افزایش یافته است. من در ۱۲ سال گذشته در این تجارت بوده ام، اما هرگز شاهد چنین تقاضای عظیمی برای بنرها نبوده ام. او به الجزیره گفت.

او گفت که سفارشات ماهانه او برای بنرها دو برابر شده و به ۶۰,۰۰۰ رسیده است.

“ما هر ماه ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ قطعه تولید می کنیم اما تقاضا بیشتر از عرضه است. تاجران به دلیل شکاف بین عرضه و تقاضا آماده پرداخت هر بهایی و خرید آن هستند.

کمال کاوشال، ۶۲ ساله، که در شهر، در حدود هفت کیلومتری معبد، ظروف می فروشد، نیز از رشد سریع تجارت خود خوشحال است.

“من از سال ۱۹۷۸ مغازه ام را راه اندازی کرده ام اما هرگز با چنین تقاضای گسترده ای برای ظروف مورد استفاده در فعالیت های مذهبی مواجه نشده ام. پیش از این، حتی فروش یک لک روپیه [۱۲۰۶ دلار] ظروف در یک سال دشوار بود. اما اکنون در سال گذشته سه لک روپیه [۳۶۱۸ دلار] فروش داشته ام. امیدواریم پس از باز شدن معبد رام برای عموم، شاهد پیاده‌روی‌های بیشتری باشیم.»

این دو تنها نیستند، زیرا چندین هزار تاجر در منطقه از زمان شروع ساخت معبد در سال ۲۰۲۰، ماه‌ها پس از دادگاه عالی هند، تجارت سریع انجام می‌دهند کنترل سایت مذهبی مورد مناقشه ۲.۷۷ هکتاری را به هندوها واگذار کرد. انتظار می رود که انفجار در فعالیت های اقتصادی حمایت از مودی را در میان بازرگانان محلی در انتخابات ملی آتی تقویت کند.

تقویت زیرساخت

با ساخت و ساز معبد در حال انجام، این منطقه با جمعیتی حدود ۲.۵ میلیون نفر شاهد مجموعه ای از فعالیت ها توسط دولت مرکزی و ایالتی، هر دو توسط حزب راستگرای بهاراتیا جاناتا (BJP) بوده است که در حال خروج هستند. سنگ تمام گذاشته تا جلوه ای باشکوه به شهر ببخشد و آن را به یک مرکز معنوی بزرگ در کشور در آستانه انتخابات سراسری اواخر امسال تبدیل کند.

حدود ۱۷۸ پروژه به ارزش حدود ۳۰۵ میلیارد روپیه (۳.۶ میلیارد دلار) آغاز شده است، از جمله یک ایستگاه راه آهن با الگوبرداری از معبد رام، یک فرودگاه بین المللی، یک شهرک مدرن – منطقه ای که برای آن مشخص شده است – جاده ها و خیابان های تزئینی. چراغ ها.

Tourist flow has increased in Ayodhya
هجوم گردشگران در آیودیا [گورویندر سینگ/الجزیره] افزایش یافته است

تجار برای جهش تجاری مورد انتظار از افزایش گردشگران آماده هستند.

سوشیل جیسوال، گردآورنده، گفت: «ما در سه دهه گذشته از زمانی که جنبش برای ساخت معبد رام در دهه ۱۹۸۰ شدت گرفت، به دلیل اعتصاب‌ها و تعطیلی‌های مکرر که توسط گروه‌های مختلف [به دلیل] ساخت معبد انجام شد، رنج زیادی متحمل شدیم. یک انجمن تجاری محلی که شامل ۱۵۰۰۰ تاجر در منطقه Ayodhya است.
او افزود: «حتی پس از حکم دادگاه عالی، کار توسعه که شامل تعریض جاده و ساخت سیستم فاضلاب آغاز شد، در سه سال گذشته بر تجارت ما تأثیر گذاشته است». “اما اکنون ما به آینده ای بهتر امیدواریم زیرا … به دلیل معبد به مرکز تجاری ایالت تبدیل می شود.”

دولت همچنین یک برچسب نشان جغرافیایی (GI) به شیرینی‌های بیسان لادوس یا آرد گرمی که به عنوان پراساد به خدا تقدیم می‌شود، اعطا کرده است.

حدود ۵۰۰ مغازه در تنها یک کیلومتری معبد وجود دارد که آرد گرمی شیرین را به شیفتگان می فروشند.

شکتی جیسوال، ۳۸ ساله، که یک مغازه شیرینی فروشی در حدود ۴۰۰ متری معبد رام دارد، امیدوار است که این برچسب به او کمک کند تا تجارتش را ارتقا دهد.

«با هجوم گردشگرانی که پس از مراسم تقدیس شاهد افزایش شدیدی خواهند بود، فروش پیشخوان قطعاً بهبود خواهد یافت. تگ GI به ما کمک می کند تا کسب و کار خود را آنلاین کنیم و به بازارهای جدید برسیم و فرصت های درآمد بیشتری ایجاد کنیم.

ویشال سینگ، نایب رئیس اداره توسعه آیودیا (ADA) که در توسعه زیرساخت‌ها مشارکت دارد، به الجزیره گفت که دولت قصد دارد با معبد معیشت گسترده‌ای ایجاد کند.

او گفت: “رشد در بخش مهمان‌نوازی شاهد مهاجرت معکوس است زیرا افرادی که در شهرها یا ایالت‌های دیگر کار می‌کنند به اینجا بازمی‌گردند… و ۵۰ هتل جدید تحریم شده‌اند.”

گردشگری بزرگترین ذینفع باشد

Replicas of ram temple being made
تقاضای زیادی برای نمونه های معبد رام [گورویندر سینگ/الجزیره] وجود دارد

گردشگری به عنوان سودآورترین بخش معبد رام در نظر گرفته می‌شود، زیرا انتظار می‌رود تعداد افراد در شهر چندین برابر افزایش یابد، به خصوص با فرودگاه جدید و پروازهای روزانه به پایتخت هند و سایر مکان‌ها که با سرعتی سریع اضافه می‌شوند.< /p>

راجندرا پراساد یداو گفت: برای تامین هجوم مورد انتظار گردشگران، دولت ایالتی یک میلیارد روپیه (۱۲.۰۵ میلیون دلار) در سال مالی گذشته تحریم کرد، پولی که برای بازسازی چندین معبد و سایر مکان‌های تفریحی در شهر هزینه می‌شود. معاون گردشگری بخش آیودیا.

تعداد بازدیدکنندگان از زمان صدور حکم دادگاه عالی در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است و در سال گذشته حدود ۲۰ میلیون نفر از Ayodhya بازدید کردند که احتمالاً امسال دو برابر خواهد شد.

یداو گفت که در حال حاضر ۱۷۵ هتل کوچک و بزرگ در شهر وجود دارد و ۵۰۰ مهمانخانه جدید با حداکثر پنج اتاق توسط دولت ایالتی تایید شده است و انتظار می رود اینها منبع درآمدی برای مردم محلی باشند.

در حالی که سرو گوشت یا الکل در شعاع ۵ کیلومتری معبد – که انتظار می رود به زودی به ۱۵ کیلومتر (۹ مایل) گسترش یابد – ممنوع است، هتل ها خوشبین هستند که تعداد گردشگران این کاهش را جبران کند. در درآمد حاصل از آن پیشنهادات پرسود.

او گفت: علاوه بر این، دولت یارانه ۲۵ درصدی را به کسانی که هتل، رستوران و مکان های تفریحی می سازند با هدف جذب بیشتر گردشگری ارائه می دهد.

آرویند آواستی، معاون رئیس دانشگاه لاکنو، به الجزیره گفت که رشد اقتصاد ایالتی در آخرین سال مالی منتهی به مارس ۲۰۲۳، ۱۴.۳ درصد بوده است و انتظار می‌رود که در سال مالی جاری تا حدودی به ۱۹ درصد افزایش یابد. پشت رونق اقتصادی در آیودیا.

«اثر سرریز رونق کسب‌وکار در آیودیا در سایر بخش‌های ایالت نیز قابل مشاهده است. وی گفت: دستمزدها و مهاجرت اقتصادی افزایش می یابد زیرا مردم شهر مقدس را به عنوان یکی از مکان های اصلی اشتغال زایی می دانند.

Ayodhya dham railway station being built as a replica of the Ram temple
هزینه های عمده زیرساختی، از جمله در یک ایستگاه راه آهن به عنوان نمونه معبد، در شهر در حال انجام است  [گورویندر سینگ/الجزیره]

اما تجارت برای همه خوب نیست. بخش بزرگی از تاجران شکایت کرده‌اند که حدود ۱۰۰۰ مغازه در منطقه ۵ کیلومتری معبد تخریب شده است زیرا دولت پروژه تعریض جاده را انجام داده و غرامتی که به آنها پرداخت شده است بسیار کمتر از قیمت فعلی املاک بوده است.

وایبهاو گوپتا، ۳۴ ساله، یک شیرینی فروش، گفت که دو مغازه از چهار شیرینی فروشی او تخریب شدند زیرا مقامات شهر سعی کردند جاده منتهی به معبد را تعریض کنند و فروش او به دلیل از دست دادن موقعیت به نصف کاهش یافته است.

“به ما [۱.۸ میلیون روپیه” پرداخت شد. ۲۱۷۳۵ دلار غرامت برای هر دو مغازه، اما دولت اکنون [دو میلیون روپیه] مطالبه می کند. ۲۴,۱۴۹ دلار] برای اختصاص یک مغازه به ما در مکانی دیگر که برای تاجران فقیری مانند ما بسیار زیاد است.

سینگ از سازمان توسعه آیودیا، با رد این اتهامات، گفت که غرامت مناسب مطابق با هنجارهای دولتی به تاجرانی که مغازه‌هایشان برای کارهای توسعه ویران شده است پرداخت شده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.