اتاق بازرگانی تهران دفتر لندن را باز می کند

0

اتاق بازرگانی تهران ، صنایع ، معادن و کشاورزی صبح روز دوشنبه در مراسمی با حضور رئیس اتاق ، مسعود خانسی و رئیس اتاق بازرگانی انگلیس و ایریان لرد لامونت ، دفتر جدیدی را در لندن افتتاح کرد.

به گزارش پرتال خبری TCCIM، هدف اصلی از تأسیس این دفتر، تسهیل جذب سرمایه گذاری خارجی به ایران است.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری مهر، تفاهم نامه ای بین دو طرف برای افزایش روابط تجاری دوجانبه امضا شد. TCCIM یک شرکت تابعه تجارت ایران ، صنایع ، معادن و کشاورزی است ، که در غیر این صورت به عنوان “پارلمان بخش خصوصی” شناخته می شود و در نمایندگان بخش خصوصی مستقر در تهران قرار دارد.

لرد لامونت به عنوان بخشی از تلاش گسترده تر دولت برای معکوس کردن سوابق تحت فشار انگلیس ، تنها سه روز پس از برداشتن تحریم های بین المللی علیه ایران در ژانویه سال ۲۰۱۶ ، به عنوان بخشی از تلاش گسترده دولت برای معکوس کردن سوابق تحت فشار انگلیس منصوب شد.

لامونت به مدت ۱۴ سال در بخش های انرژی ، صنعت ، دفاع و خزانه داری در دولت های پی در پی تحت عنوان مارگارت تاچر و جان سرگرد خدمت کرده است. وی همچنین از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۳ صدر اعظم Exchequer بود. در کنفرانسی در زمینه ارتقاء تجارت با ایران در لندن در ماه آوریل ، وزیر امور خارجه پیشین انگلستان ، جک استرا ، گفت که تجارت کشورش با ایران در گذشته شاهد افزایش ۴۲ درصدی بوده است سال پس از اجرای توافق هسته ای.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.