اتحادیه اروپا تعرفه های ضد دامپینگ را علیه ایران اعمال نمی کند

0

کمیسیون اروپا تصمیم گرفته است که تعرفه های اولیه ضد دامپینگ را بر ویل نورد گرم وارداتی از پنج کشور از جمله ایران اعمال نکند و در تاریخ ۴ آوریل اسناد رسمی در این زمینه برای طرف های درگیر ارسال کرد. ، به گفته شرکت کنندگان در بازار.

انتظار می رفت کمیسیون در ۷ آوریل، با آغاز تحقیقات ضد دامپینگ در مورد واردات مواد از کشورها در ۷ ژوئیه ۲۰۱۶، و اجرای آن، در تاریخ ۷ آوریل، تعرفه های اولیه ضد دامپینگ را برای HRC از برزیل، ایران، روسیه، اوکراین و صربستان تعیین کند. حکمی برای ثبت واردات HRC از روسیه و برزیل هنگام ورود به اتحادیه اروپا در ۶ ژانویه ۲۰۱۷.

متال بولتن گزارش داد، با این حال، EC تصمیم گرفته است هیچ گونه تعرفه موقتی را اعلام نکند، اگرچه ممکن است تا شش ماه آینده نیز عوارض قطعی را اعمال کند.

تصمیم اولیه ضد دامپینگ قرار بود در آوریل اعلام شود، اما کمیسیون اروپا تصمیم گرفته است که هیچ گونه تعرفه موقت اعمال نکند و در نتیجه، ثبت واردات  [یا] عوارض عطف به ماسبق اعمال نشود. ، “یک معامله گر ایتالیایی گفت.

تصمیم نهایی ضد دامپینگ در سپتامبر خواهد بود. از نظر عملی، منطقه آزاد برای واردات بدون ریسک از هم اکنون تا ژوئیه است، در حالی که آگوست بسیار خطرناک است زیرا کمیسیون اروپا ممکن است تا آخرین لحظه برای انتشار تصمیم [خود] صبر نکند.

به گفته فعالان بازار، علاوه بر این، انتظار می رود صربستان از این تحقیقات مستثنی شود.

یکی از نمایندگان صنعت فولاد لهستان گفت: «صربستان احتمالاً با تعرفه [قاطعی] ضد دامپینگ مواجه نخواهد شد و هر پنج کشور تعرفه اولیه را مشاهده نخواهند کرد.

پرونده تجاری به HRC از پنج کشور و موردی که علیه مواد چینی بود حدود ۸۰ تا ۹۰٪ از کل واردات HRC در اتحادیه اروپا را پوشش داد.

در نتیجه، کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های فولادی از ایتالیا و سایر نقاط اروپا در اواسط ژوئیه ۲۰۱۶ برای حفظ رقابت در بازار فولاد اتحادیه اروپا تأسیس شد.

این کنسرسیوم توسط انجمن تجاری فولاد ایتالیا Assofermet تاسیس شد و توسط شرکت حقوقی Van Bael & Bellis مستقر در بروکسل نمایندگی می شود.

از زمان شروع تحقیقات ضد دامپینگ در جولای گذشته، ارزیابی هفتگی قیمت داخلی متال بولتن برای HRC در شمال اروپا حدود ۳۲.۵۶ درصد افزایش یافته است و در ۲۲ مارس به ۵۶۰-۵۸۰ یورو (۶۰۴-۶۲۶ دلار) به ازای هر تن کارخانه رسیده است. در جنوب اروپا نیز با ۳۰.۴۹ درصد افزایش در مدت مشابه به ۵۳۰-۵۴۰ یورو (۵۷۲-۵۸۲ دلار) در هر تن رسید.

انتظار می رود کمیسیون اروپا در ۷ آوریل تعرفه های ضد دامپینگ قطعی را برای HRC چین تعیین کند. تعرفه های اولیه در ۷ اکتبر ۲۰۱۶ بین ۱۳.۲۰ تا ۲۲.۶۰ درصد تعیین شد.

وظایف قطعی بالاتر در HRC چینی

کمیسیون اروپا در ۶ آوریل گفت که کمیسیون اروپا عوارض قطعی ضد دامپینگ را با نرخ ۱۸.۱۰ تا ۳۵.۹۰ درصد بر ویل نورد گرم وارداتی از چین اعمال کرده است.

عوارض قطعی ۱۸.۱۰ درصد برای مواد تولید شده توسط گروه Hesteel و Handan Iron & Steel Group Han-Bao تعیین شد. در صفحات فولادی بنگانگ ۲۸.۱۰ ٪ ؛ و در ۳۵.۹۰٪ برای Zhangjiagang GTA Plate و Zhangjiagang Hongchang Plate.

عوارض برای سایر شرکت های همکار ۲۷.۳۰ درصد و برای سایر شرکت ها ۳۵.۹۰ درصد تعیین شد.

کمیسیون اروپا در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۶، عوارض موقتی را بر روی چنین موادی که منشأ آن از چین است، با دامنه کمتر از ۱۳.۲۰ تا ۲۲.۶۰ درصد اعمال کرد.

کمیسیون در ۱۳ فوریه سال گذشته، پس از شکایتی که توسط اتحادیه فولاد اروپا یوروفر در ۴ ژانویه ارائه شد، تحقیقات ضد دامپینگ را در مورد HRC چین آغاز کرد.

عوارض قطعی ضد دامپینگ بر واردات محصولات نورد تخت ساخته شده از آهن، فولاد غیر آلیاژی یا سایر فولادهای آلیاژی اعمال می شود. اعم از اینکه در کلاف ها، از جمله محصولات نواری باریک و باریک. غیر از نورد داغ دیگر کار نمی کند. نه پوشیده ، روکش یا روکش. و منشأ چین.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.