اتحادیه اروپا تعرفه های ضد دامپینگ روی ویل های نورد گرم ایران را تعیین می کند

0

پس از شکایت تولیدکنندگان اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه محصول مورد استفاده برای ساخت و ساز و ماشین آلات با قیمت بسیار پایین فروخته می شود، اتحادیه اروپا تصمیم به تعیین عوارض ثابت برای کلاف نورد گرم وارداتی از ایران و همچنین HRC از برزیل، روسیه و اوکراین گرفته است. .

به گزارش رویترز، روزنامه رسمی اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد، اتحادیه اروپا از روز شنبه تعرفه های ضد دامپینگ بین ۱۷.۶ تا ۹۶.۵ یورو (۲۰.۶-۱۱۲.۸ دلار) در هر تن وضع خواهد کرد.

کمیسیون اروپا در ابتدا پیشنهاد تعیین حداقل قیمت واردات HRC از ایران، روسیه، اوکراین و برزیل را داده بود. تامین‌کنندگان این چهار کشور در صورت فروش محصولات خود با قیمت کمتر از ۴۶۸.۴۹ یورو (۵۶۱.۰۶ دلار) در هر تن در بنادر مرزی اتحادیه اروپا، ملزم به پرداخت عوارض ضد دامپینگ در محدوده ۵.۳۰ تا ۳۳ درصد بودند. با این حال، اتحادیه اروپا پس از ناکامی در حمایت از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، پیشنهاد خود را اصلاح کرد.

از جمله شرکت های مشمول تعرفه می توان به شرکت فولاد مبارکه با عوارض ۵۷.۵ یورو به ازای هر تن و گروه متین وست اوکراین با ۶۰.۵ یورو در هر تن، در کنار بازوهای برزیلی ArcelorMittal و Aperam که هر دو در اروپا نیز تولید می کنند، Cmpaniha Suerugica Nacional، Usinas نام برد. Siderugicas de Minas Gerais و Gerdau با نرخ بین ۵۳.۴ یورو و ۶۳.۰ یورو در هر تن.

نرخ‌ها برای تولیدکنندگان روسی نیز از ۱۷.۶ یورو برای PAO Severstal، ۵۳.۳ یورو برای Novolipetsk Steel تا ۹۶.۵ یورو در هر تن برای MMK متفاوت است.

کمیسیون همچنین تحقیقات خود را در مورد واردات فولاد صربستان بدون پیشنهاد اقداماتی پایان داد.

به گزارش متال بولتن، قیمت های داخلی اتحادیه اروپا برای HRC در هفته گذشته ثابت بوده است، زیرا خریداران منتظر اعلام تصمیم قطعی اتحادیه اروپا بودند.

در نتیجه، ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای HRC داخلی در شمال اروپا ۵۲۰-۵۴۰ یورو (۶۱۰-۶۳۴ دلار) به ازای هر تن کارخانه در ۴ اکتبر بود، بدون تغییر هفته به هفته. ارزیابی معاملات و قیمت‌های “کاربردی” شنیده شده در بازار را نشان می‌دهد.

به گفته منابع بازار، فولادسازان اروپایی احتمالاً از تصمیم نهایی در مورد تجارت HRC برای حمایت از تقاضاهای خود برای افزایش قیمت معاملات استفاده خواهند کرد.

با این حال، بعید است در کوتاه مدت اثر مثبتی بر قیمت های HRC داخلی ناشی از اقدامات دفاعی تجاری مشاهده شود. کارخانه ها تا حد زیادی برای سه ماهه چهارم فروخته شده اند و فعالیت خرید به طور سنتی تا پایان سال شروع به کاهش می کند.

ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای HRC داخلی در جنوب اروپا ۵۱۰-۵۴۰ یورو به ازای هر تن کارخانه در ۴ اکتبر بود که در طول هفته نیز بدون تغییر بود.

ارزیابی قیمت هفتگی آن برای HRC در اروپای مرکزی در ۴ اکتبر بین ۵۲۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن کارخانه باقی ماند که منعکس کننده پیشنهادات شنیده شده در بازار است.

ارزیابی HRC وارداتی به اروپای شمالی نیز بدون تغییر در ۵۲۰-۵۴۰ یورو به ازای هر تن بنادر اصلی CFR در این هفته، در مقایسه با ۵۳۰-۵۴۰ یورو به ازای هر تن CFR در هفته گذشته بود.

تامین کنندگان از هند و آسیا مواد را با قیمت هایی در محدوده ارزیابی ارائه کرده اند.

ارزیابی برای محصولات مشابه وارداتی به جنوب اروپا ۵۲۰-۵۴۰ یورو به ازای هر تن بنادر اصلی CFR در ۴ اکتبر بود که از ۵۴۰-۵۵۰ یورو به ازای هر تن در هفته گذشته کاهش داشت. کارخانه های هندی HRC را با قیمت ۵۲۰-۵۲۵ یورو به ازای هر تن بنادر اصلی CFR به اروپای جنوبی ارائه می دهند، در حالی که فولادسازان ترکیه ۵۴۰ یورو در هر تن CFR درخواست کرده اند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.