اتحادیه می گوید لس آنجلس تایمز تعداد «قابل توجهی» از کارمندان خود را اخراج می کند

0

انجمن LA Times در اعتراض به اخراج های برنامه ریزی شده، یک روز کناره گیری می کند.

به گفته اتحادیه این روزنامه، لس آنجلس تایمز در حال برنامه ریزی برای اخراج تعداد قابل توجهی از روزنامه نگاران است که به جدیدترین رسانه تبدیل شده است. خروجی برای اخراج کارکنان در عصری که درآمدهای تبلیغاتی در حال سقوط است.

انجمن لس آنجلس تایمز گفت که برای مخالفت با اخراج‌های برنامه‌ریزی‌شده، روز جمعه یک روز تعطیلی ترتیب خواهد داد.

«مدیریت لس آنجلس تایمز اعلام کرده است که قصد دارد تعداد قابل توجهی از روزنامه‌نگاران را به‌سرعت اخراج کند و از انجمن صنفی می‌خواهد که در قرارداد اتحادیه ما از حقوق ارشد محافظت کند تا آزادی بسیار بیشتری در انتخاب چه کسی داشته باشند. خاموش،» این انجمن در بیانیه ای در روز پنجشنبه گفت.

“این به توانایی ما برای ارائه روزنامه‌نگاری پاسخگویی بسیار مهم برای کالیفرنیای جنوبی آسیب زیادی وارد می‌کند.”

روز پنجشنبه لس‌آنجلس تایمز به نقل از “افراد آگاه” گزارش داد، در حالی که مدیریت روزنامه تعداد اخراج‌های برنامه‌ریزی شده را اعلام نکرده است، این مشاغل “حداقل” ۱۰۰ روزنامه‌نگار یا حدود ۲۰ درصد از اتاق خبر را تحت تأثیر قرار خواهند داد.

این کاهش‌ها به دنبال لغو ۷۴ موقعیت اتاق خبر در ماه ژوئن است.

هفته گذشته، سردبیر روزنامه، کوین مریدا، اعلام کرد که پس از دو سال و نیم حضور در این نقش پس از “تحقیقات قابل توجه در مورد حرفه من” از سمت خود کناره گیری می کند.

سازمان‌های رسانه‌ای در تلاش برای یافتن یک مدل کسب‌وکار مناسب در عصر دیجیتال، کارمندان را دچار خونریزی می‌کنند.

در ماه اکتبر، واشنگتن پست اعلام کرد که خریدهای داوطلبانه را به کارکنان خود پیشنهاد می کند تا تعداد کارمندان را تا ۲۴۰ کاهش دهد، زیرا تعداد اشتراک، ترافیک و تبلیغات از حمایت کمتر برخوردار است.

بر اساس گزارش Challenger, Gray & Christmas، صنعت رسانه ایالات متحده در سال منتهی به ۱ ژوئن ۲۰۲۳، ۱۷۴۳۶ شغل را کاهش داد که بالاترین تعداد از دست دادن در تاریخ است.

بر اساس مرکز تحقیقاتی پیو، تعداد کل کارکنان اتاق خبر در ایالات متحده از ۱۱۴۰۰۰ به ۸۵۰۰۰ نفر بین سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۲۰ کاهش یافته است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.