اتومبیل های هیبریدی در تهران ممکن است مجوز ترافیک را وارد مناطق محدود کنند

0

رئیس مرکز اجرایی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران گفت: خودروهای هیبریدی برای ورود به مناطق ممنوعه تهران نیازی به مجوز تردد ندارند زیرا آلاینده های مضر کمی دارند یا اصلاً تولید نمی کنند.

>

سرهنگ مسعود جبارزاده اما افزود: دارندگان خودروهای هیبریدی باید برای دریافت مجوز تردد به معاونت حمل و نقل مراجعه و مدارک مورد نیاز مانند گواهینامه رانندگی و مدارک ثبت نام خودرو را قبل از تردد در مناطق ممنوعه ارائه کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، این حکم ممکن است در آینده تغییر کند اما در حال حاضر مالکان خودروهای هیبریدی نیازی به پرداخت مبلغ اضافی برای ورود به مناطق ممنوعه ندارند.

جبارزاده هشدار داد: رانندگان این گونه خودروها نباید با خرید خودرو هیبریدی تصور کنند که می توانند وارد مناطق ممنوعه شوند. آنها باید قبل از ورود به مناطق ممنوعه خودروها را در دفاتر مربوطه ثبت نام کنند و بعداً از تاریخ ورود آنها به مناطق ممنوعه مطلع خواهند شد.

وی گفت: متأسفانه برخی از نمایندگی‌ها به دروغ تبلیغ می‌کنند که دارندگان خودروهای هیبریدی می‌توانند بدون داشتن مجوز تردد وارد مناطق ممنوعه شوند.

“در حالی که این تا حدی درست است، رانندگان برای ورود به مناطق در صورت عدم ثبت مشخصات خودرو از قبل جریمه خواهند شد.”

در حال حاضر ۳۳۱۲ خودروی هیبریدی در ایران و ۲۵۲۳ دستگاه در تهران وجود دارد.

خودروهای معمولی باید روزانه ۸ دلار برای دریافت مجوز تردد برای ورود به مناطق ممنوعه بپردازند، مناطقی که در مرکز تهران هستند و حجم بالایی از ترافیک را مشاهده می کنند که باعث آلودگی شدید هوا می شود. محدودیت هایی برای مقابله با این مسائل اعمال شده است. خودروهایی که مجوز ندارند در روزهای هفته بین ساعت ۶ صبح تا ۷ بعدازظهر نمی توانند وارد مناطق شوند و در صورت ورود جریمه می شوند.

اخیراً شهرداری تهران نیز مناطق ممنوعه را گسترش داده است تا مناطق بیشتری را در تمام جهات از مرکز شهر پوشش دهد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.