احداث فراسرزمینی دومین کارخانه ایرانی تولید آهن اسفنجی در پرو

0
به نقل از ایلنا:

از ایمیدرو، تفاهم‌نامه احداث کارخانه تولید احیای مستقیم با فن‌آوری پرد (ساخت ایران) و نیز کارخانه فولادسازی، با سرمایه‌گذاری شرکت چینی در کشور پرو (آمریکای جنوبی) به امضا رسید.

قرارداد احداث نخستین کارخانه احیای مستقیم در آمریکای جنوبی به روش گازی بین سرمایه‌گذار چینی و شرکت ایرانی ام.ام.ایی (MME) به‌عنوان صاحب فناوری پرد منعقد شد.

ظرفیت سالانه این طرح یک میلیون تن آهن اسفنجی است که محصول تولیدی در واحد فولاد سازی استفاده خواهد شد. ساخت کارخانه فولادسازی نیز با فن‌آوری ایرانی، توسط شرکت ام.ام.ایی در این کشور (پرو) انجام می‌شود.

بخش کوره این کارخانه (احیای مستقیم) توسط شرکت MME طراحی و بخشی از تجهیزات اصلی آن در ایران ساخته و به کشور مذکور صادر خواهد شد.

احداث نخستین کارخانه فراسرزمینی در چین

بنا به این گزارش، پس از احداث موفقیت آمیز ۴ کارخانه تولید آهن اسفنجی به روش بومی «پِرِد» در ایران و احداث نخستین کارخانه فراسرزمینی در کشور چین به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده فولاد جهان (با هدف عبور از چالش‌های زیست محیطی روش کوره بلند)، اکنون سرمایه گذاران خارجی به دنبال این فناوری ایرانی هستند.

افزون بر این، در داخل ایران نیز ۳ طرح مگامدول دیگر شامل فولاد کردستان، سیمین هرمز و هرمزگان با روش بومی پرد در حال اجراست.

[انتهای پیام]

منبع: ایلنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.