ادعای رئیس فدرسیوان قایقرانی مبنی بر عدم همکاری گمرک کذب محض است

0
به نقل از ایلنا:

اطلاعیه گمرک؛


گمرک ایران در واکنشی به ادعای رئیس فدراسیون قایقرانی در خصوص عدم ترخیص قایق های آن فدراسیون از گمرک اعلام کرد: ادعای رئیس فدراسیون قایقرانی مبنی بر عدم همکاری گمرک کذب محض است.

روابط عمومی گمرک ایران اعلام کرد: پیگیری ها از فدراسیون قایقرانی نشان می دهد که این فدراسیون، در حال حاضر هیچ قایقی در گمرکات کشور ندارد.

این گزارش در خصوص روند واردات ۳۴ فروند قایق این فدراسیون به کشور در سال ۱۴۰۰ و مراحل اخذ مجوز های قانونی می افزاید: قایق ها در ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ تحویل منطقه آزاد قشم و پس از ۱۵ ماه قبض انبار می شود و بعد آن در شهریور ۱۴۰۰ فدراسیون مربوط موفق به اخذ ثبت سفارش کالا می گردد.

این گزارش با اشاره به اینکه قایق های وارداتی ۲۰ ماه پس از ورود، به گمرک اظهار می شود، تشریح می کند: گمرک قشم تنها در ۵ روز کاری نسبت به انجام تشریفات گمرکی اقدام می کند که پس از این مرحله نیز صاحب کالا با ۳ ماه معطلی در پرداخت حقوق ورودی نسبت به ترخیص قطعی قایق ها اقدام می کند.

بنابراین گزارش همچنان که از اسناد پیداست،  گمرک ایران در سال ۱۴۰۰ پس از ارائه مجوز های لازم از سوی دستگاه های متولی با لحاظ حداکثر تخفیف در سود بازرگانی در ترخیص قایق و تجهیزات فدراسیون قایقرانی اهتمام ویژه داشته است.

این گزارش ادامه می دهد، علی رغم بدهی سنواتی ۲/۲ میلیارد تومانی فدراسیون قایقرانی به گمرک ایران، این سازمان در آن زمان نهایت همکاری را بعمل آورده است.

این گزارش می افزاید: چنانچه فدراسیون قایقرانی هر گونه سندی مبنی بر معطلی و عدم ترخیص تجهیزات آن فدراسیون در اختیار دارد را در اسرع وقت به رسانه ها و گمرک جمهوری اسلامی ایران ارائه تا پیگیری شود.

این گزارش می افزاید: همانطور که صاحبان کالا و فعالان اقتصادی از نزدیک در جریان اقدامات تسهیل گرایانه گمرک با صدور بخشنامه ها و دستورالعمل های جدید با هدف تسهیل و تسریع در انجام تشریفات گمرکی در ماه های اخیر هستند، گمرک جمهوری اسلامی ایران در خصوص انتشار و نقل هر گونه مطلب خلاف واقع، علاوه بر شفاف سازی موضوع با ارائه مستندات لازم، حق خود را برای پیگیری و اقدام قانونی از طریق مراجع ذیصلاح محفوظ می دارد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا

[انتهای پیام]

منبع: ایلنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.