ارمنستان قرار است تجارت مرزی با ایران را گسترش دهد

0

کمیته درآمد دولتی ارمنستان نوسازی یک گذرگاه مرزی در نزدیکی شهر جنوبی مغری در مرز با ایران را آغاز کرده است. به گفته آرمن ساکاپتیان، معاون کمیته درآمد دولتی، نوسازی گذرگاه مرزی بخشی از یک برنامه بزرگتر است که برای نوسازی تمام پاسگاه های مرزی ارمنستان طراحی شده است. هدف این پروژه ایجاد شرایط مناسب برای تجارت و گردش کالا است.

ساکاپتیان به نقل از هفته نامه ارمنی ماسیس نوشت: نوسازی گذرگاه مرزی مغری ادامه برنامه نوسازی پاسگاه های شمالی باگراتاشن، گوگاوان و باورا است.

او افزود که “شرایط بهبود یافته فرصتی را برای اعمال روش های مطابق با استانداردهای مدرن فراهم می کند.”

وی گفت: پاسگاه مرزی مغری دارای یک سیستم توقف پنجره ای خواهد بود تا باربری ها و افرادی که از مرز عبور می کنند با یک دروازه برخورد کنند. وی افزود که محوطه مدرن ایست بازرسی به تسریع خدمات حمل و نقل بار کمک می کند.

SRC گفت که نوسازی یک تلاش مشترک است که با حمایت سازمان ملل، تامین مالی اتحادیه اروپا و با کمک مرکز بین المللی توسعه سیاست مهاجرت انجام شده است. انتظار می رود که گردش مالی بین ارمنستان و ایران را تحریک کند.

برنامه ۲۰ میلیون یورویی مدیریت مهاجرت و نوسازی مرزها که توسط اتحادیه اروپا تامین می شود، در سال ۲۰۱۶ در ارمنستان آغاز شد.

نوسازی ایست بازرسی در مرز جنوبی این کشور باعث تقویت تجارت بین ارمنستان و ایران خواهد شد. دو کشور قصد دارند برای استفاده مشترک از گذرگاه مرزی تبادل اطلاعات آنلاین را اجرا کنند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.