استرالیا می‌گوید که جست‌وجوی زنان در قطر باعث مسدود شدن پروازها می‌شود

0

وزیر حمل و نقل کاترین کینگ می گوید که معاینات تهاجمی زنان و زایمان عاملی برای رد پیشنهاد قطر ایرویز است.

دولت استرالیا از تفتیش نواری قطر از پنج زن استرالیایی در دوحه به عنوان “زمینه” تصمیم برای جلوگیری از پروازهای اضافی یاد کرده است. توسط قطر ایرویز.

وزیر حمل و نقل کاترین کینگ روز پنجشنبه گفت که معاینات زنانه “تهاجمی” انجام شده در فرودگاه بین المللی دوحه در سال ۲۰۲۰ بر تصمیم او برای رد پیشنهاد شرکت هواپیمایی قطر برای دو برابر کردن پروازهای استرالیایی خود تأثیر گذاشته است.

مقامات قطر به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد محل اختفای مادر یک نوزاد تازه متولد شده در حمام فرودگاه، معاینات را از مسافران انجام دادند.

کینگ در طی یک کنفرانس خبری در کانبرا گفت: «مطمئناً، برای زمینه، این تنها شرکت هواپیمایی است که چنین اتفاقی افتاده است.

“و بنابراین نمی توانم بگویم که، می دانید، من از آن آگاه نبودم، اما، مطمئنا، این تنها عامل نبود.”

کینگ افزود: “هیچ عاملی بر این تصمیم تاثیرگذار نبود.”

کینگ گفت که تجربیات این زنان “بسیار رک و پوست کنده بود، چیزی نیست که ما از کسی انتظار داشته باشیم، و مطمئناً نه استرالیایی‌هایی که با یک خط هوایی بین‌المللی سفر می‌کنند، تجربه کنند”.

در ماه ژوئن، وکلای زنان نامه‌ای به کینگ فرستادند که در آن قطر ایرویز به عنوان “برای حمل مسافر در سراسر جهان مناسب نیست، چه رسد به فرودگاه‌های بزرگ استرالیا”.

این پنج زن از قطر ایرویز و سازمان هواپیمایی کشوری قطر به خاطر این حادثه شکایت کردند.

کینگ رسماً پیشنهاد قطر ایرویز برای اضافه کردن پروازهای سیدنی، ملبورن و بریزبن را در ماه ژوئیه رد کرد و به این دلیل اعتقاد داشت که این پیشنهاد در راستای منافع ملی استرالیا نیست.

دولت کارگری چپ میانه استرالیا به دلیل مسدود کردن پیشنهاد قطر ایرویز مورد انتقاد قرار گرفته است و منتقدان کانبرا را متهم می کنند که از سود شرکت هواپیمایی ملی کانتاس به ضرر مصرف کنندگان محافظت می کند.

هزینه پروازهای بین استرالیا و اروپا از زمان همه‌گیری کووید-۱۹ افزایش یافته است، به طوری که برخی از بلیط‌ها دو برابر نرخ معمول خود هستند و ارقام صنعت سفر استدلال کرده‌اند که رقابت بیشتر می‌تواند به کاهش نرخ کرایه کمک کند.

Qantas که پذیرفته است علیه پیشنهاد قطر ایرویز لابی کرده است، همچنین به دلیل یک سری از جنجال‌های اخیر، از جمله ادعاهایی که برای پروازهایی که می‌دانست قبلاً لغو شده‌اند، فروخته است، حدود ۸۰۰۰ بلیت فروخته است.

در روز سه‌شنبه، آلن جویس، مدیرعامل کانتاس، دو ماه زودتر از برنامه بازنشسته شد ضمن اذعان به انتقادات فزاینده علیه شرکت هواپیمایی.

سفارت قطر در کانبرا بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

پس از حادثه سال ۲۰۲۰، شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر، “عمیق ترین همدردی خود را با زنانی که تحت تأثیر جستجو در فرودگاه قرار گرفته اند” ابراز کرده و عذرخواهی از آنها.

او در آن زمان گفت: «این حادثه نقض قوانین و ارزش‌های قطر تلقی می‌شود» و افزود که مقامات درگیر به دادستان عمومی معرفی شدند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.