استفاده از صفحه لمسی توسط کودکان نوپا بررسی شده

0

یک مطالعه اخیر منتشر شده در Frontiers in Psychology نشان داده است که استفاده اولیه از صفحه نمایش لمسی در کودکان، و به ویژه حرکت فعال صفحه نمایش، با افزایش کنترل حرکتی ظریف در کودکان نوپا مرتبط است.

در سال های اخیر مالکیت و استفاده از تبلت ها و گوشی های هوشمند افزایش چشمگیری داشته است. برای مثال، در بریتانیا، مالکیت خانواده دستگاه های صفحه لمسی از ۷ درصد در سال ۲۰۱۱ به ۷۱ درصد در سال ۲۰۱۴ افزایش یافت.

برای ایران، تخمین زده می‌شود که ۵۰ درصد تلفن‌های مورد استفاده در مناطق شهری صفحه نمایش لمسی هستند.

اثرات استفاده از صفحه نمایش لمسی بر کودکان خردسال، نگرانی برخی از والدین و سیاست گذاران است. افکار عمومی معتقدند که استفاده از صفحه نمایش های لمسی در سنین پایین احتمالاً رشد شناختی کودکان را به تاخیر می اندازد و بر بینایی آنها تأثیر منفی می گذارد.

آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کند که کودکان نباید قبل از دو سالگی در معرض هیچ صفحه نمایشی از جمله صفحه نمایش لمسی قرار گیرند و آژانس های مشابه در کشورهای دیگر این دستورالعمل ها را اتخاذ کرده اند.

با این حال، هیچ کس هنوز نمی داند که آیا این ترس ها موجه هستند یا خیر، زیرا مشخص می شود که وقتی صحبت از صفحه نمایش لمسی می شود، آنها توسط داده های سخت پشتیبانی نمی شوند. رهنمودهای فعلی احتمالاً بیشتر یک واکنش زانو به یک فناوری جدید است تا یک استراتژی بهداشتی آگاهانه.

دانشمندان هنوز رابطه بین رشد کودکی و استفاده از صفحه نمایش های لمسی را به طور گسترده مطالعه نکرده اند، زیرا این فناوری هنوز نسبتاً جدید است و کودکانی که از اوایل کودکی از آن استفاده کرده اند هنوز جوان هستند.

با وجود دستورالعمل ها ، در واقعیت ، بسیاری از کودکان نوپا از سنین بسیار زیاد از صفحه لمسی استفاده می کنند.

دکتر تیم جی. اسمیت از بیربک، دانشگاه لندن، متوجه شد که نیاز به داده های محکم تری وجود دارد و با کمک همکارانش در کالج کینگ، یک نظرسنجی آنلاین برای والدین بریتانیایی راه اندازی کرد تا به سؤالات مربوط به استفاده از صفحه نمایش لمسی فرزندانشان پاسخ دهند. .

این شامل سؤالاتی در مورد اینکه آیا کودکان نوپا از صفحه لمسی استفاده می کنند ، هنگام استفاده از یک صفحه لمسی ، در هنگام استفاده از یکی از آنها و چه مدت و چه مدت از آنها استفاده می کنند. این نظرسنجی همچنین شامل سؤالات خاصی برای ارزیابی رشد کودکان بود، مانند سنی که برای اولین بار بلوک‌ها را روی هم چیده بودند، که نشان‌دهنده مهارت‌های حرکتی ظریف است، یا سنی که برای اولین بار از جملات دو کلمه‌ای استفاده کردند، که نشان‌دهنده رشد زبان است.

در کل ، ۷۱۵ خانواده پاسخ دادند و مطالعه تأیید کرد که استفاده از صفحه لمسی در انگلستان در کودکان نوپا بسیار رایج است.

دکتر اسمیت توضیح داد: “مطالعه نشان داد که اکثر کودکان نوپا روزانه در معرض دستگاه های صفحه لمسی قرار می گیرند که از ۵۱.۲۲% در ۶ تا ۱۱ ماهگی به ۹۲.۰۵% در ۱۹ تا ۳۶ ماهگی افزایش یافته است.”

آنها هیچ ارتباط معنی داری بین استفاده از صفحه لمسی و یا پیاده روی یا توسعه زبان پیدا نکردند. با این حال، “در کودکان نوپا ۱۹ تا ۳۶ ماهه، ما متوجه شدیم که سنی که والدین گزارش کردند فرزندشان برای اولین بار به طور فعال صفحه لمسی را پیمایش می کند، ارتباط مثبتی با سنی دارد که آنها برای اولین بار می توانند بلوک ها را روی هم قرار دهند، معیاری برای کنترل حرکت خوب.” /p>

هنوز مشخص نیست که آیا این همبستگی نشان می‌دهد که استفاده از صفحه‌نمایش‌های لمسی می‌تواند مهارت‌های حرکتی ظریف را افزایش دهد یا اینکه کودکانی که مهارت‌های حرکتی ظریفی دارند، احتمال بیشتری دارد که زودتر از صفحه نمایش لمسی استفاده کنند.

با این حال، واضح است که نسل فعلی کودکان نوپا به سرعت در حال انطباق با این فناوری جدید هستند و به نظر می رسد این کودکان آماده استفاده از این وسایل در طول زندگی خود هستند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.