استفاده از ظرفیت نخبگان در حفظ منابع طبیعی

0

به گزارش ایران اکونومیست از سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، عباسعلی نوبخت افزود: سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از حضور و جذب نخبگان و متخصصان حوزه منابع طبیعی در ستاد و ادارات کل استان‌ها استقبال می‌کند.

وی منابع طبیعی را عرصه‌ای مهم برای جذب و حفظ استعدادها برشمرد و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در جذب و بکارگیری نخبگان در تمام دستگاه‌ها تاکید فراوان دارند و نخبگان و دانش‌آموختگان حوزه منابع طبیعی می‌توانند با بکارگیری دانش و استفاده از یافته‌ها و فناوری‌های نوین در ارتقای منابع طبیعی نقشی اساسی ایفا کنند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار امیدواری کرد که منابع طبیعی بتواند با جذب نخبگانی که عالی‌ترین رتبه را در دانشگاه‌های معتبر کشور در رشته‌های جنگل، مرتع، آبخیزداری و بیابان کسب کرده‌اند و با استفاده از پتانسیل فردی و اجتماعی این نخبگان، بتواند با کیفیت هوشمندانه‌تری به تراز کارآمدی و حداکثری منابع طبیعی در ستاد و استان‌ها کمک کند.

بر این اساس هفته گذشته بیش از ۶۰ نفر از دانش آموختگان منابع طبیعی که جزء نخبگان این حوزه محسوب می‌شوند در سازمان منابع طبیعی با معاونان و مدیران بخش‌های فنی جلسه برگزار کردند.

در این نشست که یک روز کامل برگزار شد، معاونین و مدیران سازمان منابع طبیعی به شرح وظایف دفاتر تخصصی و همچنین سیاست‌ها و راهبردهای اساسی سازمان پرداخته و سپس به پرسش‌ها و نظرات و دیدگاه های نخبگان پاسخ گفتند.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.