استقبال مردم مالزی و اندونزی از پویش تحریم کالاهای حامیان ‌صهیونیست‌ها

0

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل ایران اکونومیست به نقل از ریپابلیک، فعالان مالزیایی و اندونزیایی در اقدامی بشردوستانه برای تحت فشار قرار دادن رژیم صهیونیستی در توقف جنگ و کشتار کودکان در غزه، خواستار تحریم محصولات حامی رژیم صهیونیستی شدند.

این پویش توسط سازمان‌های حقوق بشر و فعالان در اندونزی و مالزی درخواست شده و مورد حمایت چندین حزب سیاسی در دو کشور برخوردار است.

از جمله برجسته‌ترین شرکت‌هایی که در فهرست سیاه تحریم در این کشورها قرار دارند،  شرکت صنایع غذایی آمریکایی چند ملیتی کوکاکولا، شرکت کافی شاپ‌های زنجیره‌ای آمریکایی استارباکس، رستوران‌های زنجیره‌ای فست فود مک‌دونالدز، رستوران‌های زنجیره‌ای آمریکایی مرغ سوخاری کنتاکی کی‌اف‌سی، شرکت صنایع غذایی سوئیسی چندملیتی نستله و شرکت آمریکایی چندملیتی فناوری آی‌بی‌ام هستند.

امین آک، یکی از اعضای پارلمان اندونزی، چهارشنبه گذشته در گفت‌وگو با ریپابلیک گفته بود: ما در مجلس نمایندگان این جنبش تحریم محصولات اسرائیل را تشویق می‌کنیم تا به موضع رسمی دولت اندونزی تبدیل شود که همه شرکت‌ها و جامعه باید از آن پیروی کنند.

حامیان پویش تحریم در مالزی و اندونزی از مردم می‌خواهند که از مصرف کالاهای «مرتبط با اسرائیل» به نفع کالاهای تولید داخل خودداری کنند.

پوتو گولی آردیکا، یک مقام ارشد وزارت صنعت اندونزی گفت: این فرصت خوبی برای سخت‌گیری بیشتر در ورود کالاهای وارداتی، به ویژه واردات برخی محصولات خواهد بود.

طبق گزارش رسانه‌های محلی در اندونزی و مالزی، فست فودهای زنجیره‌ای بین المللی مانند مک دونالد، استارباکس، کی اف سی، پیتزا هات و برگر کینگ و همچنین شرکت سواری گراب،  متوجه کاهش مشتریان و سود خود طی مدتی که از جنگ غزبه می گذرد، شده اند.

* پارلمان ترکیه کوکاکولا و نستله را جمع کرد

پارلمان ترکیه به تازگی محصولات کوکاکولا و نستله را به دلیل حمایت شرکت‌هایشان از رژیم صهیونیستی از رستوران های خود جمع کرده است.

در بیانیه پارلمان ترکیه در این خصوص آمده است: تصمیم گرفته شد که محصولات شرکت‌های حامی اسرائیل در رستوران‌ها و کافه‌های محوطه پارلمان به فروش نرسد.

پویش تحریم کالاهای شرکت‌های حامی رژیم صهیونیستی از جمله کالاهای آمریکایی، فرانسوی و انگلیسی که از روزهای نخست تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به غزه در کشورهای اسلامی به راه افتاده با استقبال خوبی روبه‌رو شده است.

پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.