استون مارتین ممکن است IPO را در لندن در نظر بگیرد

0

آستون مارتین ممکن است عرضه اولیه عمومی (IPO یا راه اندازی بازار سهام) را در اوایل سال آینده در نظر بگیرد زیرا این خودروساز بریتانیایی به دنبال سرمایه گذاری از موفقیت فهرست فراری ایتالیایی برای جذب سرمایه گذاران است.

Automotive New Europe به نقل از بلومبرگ در ۲۰ مه گزارش داد که این خودروساز صدساله، که صاحبان آن شامل مشاوران Investindustrial می‌شوند، می‌تواند در لندن فهرست شود، به گفته منابع آگاه که خواستند نامشان فاش نشود، زیرا مذاکرات “خصوصی” است.

استون مارتین منتظر گزارش نتایج مالی ۲۰۱۷ قبل از انتخاب مشاور برای یک فرآیند رسمی است.

Investindustrial “روی IPO کار نمی کند. بانک‌ها اغلب به ما و شرکای ما مراجعه می‌کنند تا ایده‌هایی را ارائه کنند تا خود را برای ماموریت‌های احتمالی آینده قرار دهند.» این شرکت در بیانیه‌ای ایمیلی گفت. “هر تصمیم آتی در مورد عرضه اولیه سهام به سهامداران و هیئت مدیره استون مارتین خواهد بود.”

به گفته منابع، این سازنده خودروهای اسپرت لوکس می تواند ارزش گذاری مشابه فراری را که در سال ۲۰۱۵ در نیویورک فهرست شده بود، هدف قرار دهد.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، که ارزش استون مارتین را نیز ۲.۳ میلیارد پوند (۳ میلیارد دلار) ارزیابی می‌کند، سهام فراری از زمان عرضه اولیه سهام فراری حدود ۶۲ درصد افزایش یافته است و حدود ۱۴ برابر درآمد تخمینی قبل از بهره، مالیات، استهلاک و استهلاک در سال ۲۰۱۷ معامله می‌شود.

با این حال، در حالی که استون مارتین خودروهای مشابهی را به فروش می رساند، سازنده بریتانیایی فاقد حافظه پنهان جهانی فراری است که توسط مشاور Brand Finance به عنوان قدرتمندترین برند خودروی جهان شناخته شده است. در همین حال، استون مارتین در لیست ۵۰۰ برند برتر جهانی توسط محققین بازاریابی ظاهر نمی شود. حدود ۴۰۰۰ خودرو در سال می فروشد که کمتر از نیمی از تحویل های فراری است.

 حرکت فراتر از منگنه ها

این شرکت از سال ۲۰۱۱ زمانی که مدیر عامل سابق اولریش بز گفت که عرضه در فهرست خروجی طبیعی برای سرمایه گذاران آن خواهد بود، در حال بررسی یک عرضه اولیه اولیه اولیه سهام بالقوه است. اندی پالمر، مدیر عامل فعلی، متعهد شده است که فراتر از پیشنهاد اصلی خودروهای اسپرت رده بالای این خودروساز، سرمایه گذاری کند، زیرا خود را برای یک لیست قرار می دهد.

یک کارخانه جدید در ولز کراس اوور DBX را تولید خواهد کرد که به گفته این شرکت، به جای اینکه صرفاً لوکس و سریع باشد، «عملی و مناسب خانواده» خواهد بود. استون مارتین نیز با فشار به قایق‌های تفریحی، آپارتمان‌ها و کیف‌های دستی در حال گسترش است.

این خودروساز توسط شرکت سرمایه گذاری خصوصی ایتالیایی Investindustrial کنترل می شود و شرکت های کویتی Investment Dar و Adeem Investment دیگر سهامداران اصلی آن هستند. Investindustrial در سال ۲۰۱۲ ۳۷.۵ درصد از سهام این سازنده بریتانیایی را خریداری کرد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.